Otomobilin üzerinde şehir yolcuğu yaptı, gören bire bir elan baktı

Bursa’yı ziyarete gelen Alman gezmen ülkesinin plakası bulunan aracının üstünde şehir turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı aracı gören vatandaşlar büyük sersemlik yaşadı. Otomobilin üzerindeki kayıt konulan bölüme çıkan Alman seyyar bu şekilde şehir merkezinde devir attı. Turisti gören vatandaşlar iri şaşkınlık yaşadı. Alman gezgin vatandaşların ansız bakışları ortada şehir merkezinde tafsilatlı müddet turladıktan sonradan Tophane meydanında mevcut polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde cevelan atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bidayet düzlük ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ amacıyla Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Baba Türbesi’nden başlama düzlük Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Doğu Garp Hukuk ve Sulh Rallisi Derneği Başkanı Eşsiz Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye giriş yaptı. İpek Yolu’nun serencam durağı olan 2022 Türk Dünyası Hars Başkenti Bursa’ya vasıl ralli ekibi, Bursa startı amacıyla tarihi uray binası önünde buluştu. Yarışmacılar; daha sonra sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Kalabalık, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da serencam bulacak. – BURSA

Share: