Osmaniye’de hususi harekat destekli ‘hırsızlık’ operasyonunda 6 tevkif

OSMANİYE’de, arakçılık olaylarına müdahil şüphelilerin yakalanmasına yönelik hususi hareket polislerinin dahi katıldığı operasyonda 9 can yakalandı. Adliyeye gönderme edilen 6’sı, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, 3’ü adli kontrolle serbest kaldı.

Güvenlik Idarehane Müdürlüğü’ne bağlı Arakçılık Göz Amirliği ekipleri, site genelinde gerçekleştirilen 18 arakçılık olayına karıştıkları argüman edilen şüphelilerin yakalanmasına müteveccih himmet başlattı. Bu kapsamda, bölgelerdeki 250 güvelik ve mobese kamerası kayıtlarını incelemeye kayran polis güçleri, arakçılık olaylarını gerçekleştiren 9 şüphelinin kimliğini belirledi. Ustalık ve fiziki takip yapan ekipler, faaliyetler için harekete geçti. Hususi harekat polislerinin de desteğiyle belirlenen adreslere eş anlı şafak vakti baskınlar yapıldı. Operasyonda Y.M.Ö. (33), Ö.U. (25), Y.Ç. (22), Ö.C.A. (20), T.T. (19), N.K. (18) ile 18 yaşından alelade S.Ç., V.D., A.K. yakalanarak gözaltına alındı.

Güvenlik Şube Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Y.M.Ö., Ö.U., Y.Ç., Ö.C.A., T.T. ve S.Ç., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Değişik 3 bed ise adli kontrol amacıyla erkin bırakıldı.Share: