Ortahisar Spor Kompleksinden 8 ayda 47 bin 743 sevimli faydalandı

Trabzon’da Gençlik ve Spor Bakanlığınca Ortahisar Belediyesine devredilip değişiklikler ve ihya çalışmaları tamamlanan spor kompleksinden 8 ayda 47 bin 743 yaşama faydalandı.

Hizmet vermeye başladığı 2022 yılı haziran ayından itibaren spor kompleksi bünyesinde düzlük kayran havuzdan 39 bin 825 kişi, alan topu kortlarından 25 bin 45 güç ve sınırlanmış spor salonlarından 5 bin 373 güç yararlandı.

Ortahisar Belediye Reisi Ahmet Mütehammil Tendürüst, Trabzon’a mızıka sporları ve bireysel sporların yürütme edilebileceği modern ve konforlu tıpkı spor tesisi kazandırdıklarını belirtti.

Zinde, spora rabıt duyan herkesi spor kompleksine nida ederek, şunları kaydetti:

“Hentbol, basketbol, yüzme, voleybol ve su kâffesi sporunun şehrimizde yer güzel icra edilebileceği ayrımsız kuruluş oldu. Bu spor dallarında bugüne büyüklüğünde bir nice organizasyona eş sahipliği yaptık. Çocuklarımızın, gençlerimizin sporun bir nice dalını yeryüzü ongun şekilde öğrenmesi üzere olimpik standartlarda birlik bir vadi. Hem öğrencilerimiz, hem vatandaşlarımız tesisimizden yeryüzü iyicene şekilde istifade ediyor. İlçemizi böylesine modern tıpkısı tesise kavuşturmaktan balaban çekicilik ve bahtiyarlık duyuyorum.”

Dezavantajlı vatandaşlar ve martir aileleri üzere ücretsiz bakım veren spor kompleksinde, 10 yüzme antrenörü, 3 alan topu antrenörü, 2 fitness eğitmeni ve 4 el topu antrenörü hizmet veriyor.

Share: