Onikişubat Belediyesinden öğrencilere sıcak çorba, düğürcük ve çay ikramı

Kahramanmaraş’ta terbiye-talim yılı süresince Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi civarında oluşturulan İkram Noktası ile sabahları öğrencilere sıcak çorba, düğürcük ve çay izaz edilecek.

Onikişubat Şehremini Hanefi Mahçiçek’in talimatlarıyla başlatılan proje çerçevesinde eğitim bilimi-öğretim yılı süresince üniversite civarında oluşturulan İkram Noktası’nda öğrencilere herhangi bir sabahleyin çorba, düğürcük ve çay ikramı yapılacak.

Sohbet ettiği öğrencilere kişi elleriyle çorba, simit ve öz ağırlama fail Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Hasis öğrencilerimizle ayrıntılı süreden beri eksikliğini hissettiğimiz bir konu vardı, onlara kahvaltı noktasında destek yöneltmek istiyorduk. Üniversitemize mail tıpkısı noktada oluşturduğumuz ikram noktasıyla bu eksikliğimizi giderdik İnşallah. Sabah 8 ile 10 saatleri arasında öğrencilerimize, çorba, düğürcük ve öz ikramımız olacak. Bunu da parçalanmamış yetişek-tedrisat yılı süresince devam edecek. bu kabilden noktaların sayısını artırıp, henüz fonksiyonlu kuzuluk getirerek öğrencilerimizle bu arada olmamız geçişsiz. Üniversitemiz civarında ayrımsız kütüphane yahut firez evi gibi öğrencilerimizin yararlanma edebileceği, ders çalışacağı ve teknolojik donanımlardan faydalanacakları tıpkısı alan da oluşturacağız. Bizim sıkıntımız buralarda yer bulmaktı, gerçekte kayran bulsak bunların tümünü yapmıştık. Çalışmalarımız devam ediyor, inşallah o projemizi da öğrencilerimizin ayağına getireceğiz. Bizlerle zaman beraber olan İl Bilgisizlik Kolları Başkanımız, Onikişubat İlçe Başkanımız, teşkilatımızın mensupları ve öğrencilerimize samimi teşekkürname ediyorum. Bilcümle öğrencilerimizi sabahları ikram noktamıza çağırma ediyorum. Hepsine hayatlarında daimi başarılar diliyorum” dedi.

Onikişubat Belediyesi’nin hamam çorba, düğürcük ve öz ikramı, yetişek tedris yılı süresince hafta içi rastgele sabah 8 ile 10 saatleri ortada bitmeme edecek.

Özellikle sabah saatlerinde izzetüikram edilen çorba, düğürcük ve çaydan düz öğrenciler, yapılan ikramın kendileri için haddinden fazla hayır olduğunu dile getirerek Onikişubat Belediyesi’ne ve Başkan Hanefi Mahçiçek’e teşekkür etti. – KAHRAMANMARAŞ

Share: