Öğrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Malumat Tarihi anlatıldı

Milli Yetişek Bakanlığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Haber Tarihi Araştırmaları Vakfı ortada imzalanan protokol kapsamında, Hakkari’deki üç okulda “Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Veri Tarihi” semineri düzenlendi.

Vakfın, bilim adamı Prof. Dr. Sezgin ve İslam Malumat Tarihi’nin değişik illerdeki öğrencilere anlatılmasına müteveccih faaliyetleri sürüyor.

Bu kapsamda Hakkari Rum Lisesi, TOBB Hüseyin Polat Rum Lisesi ve Bilim Lisesi’nde düzenlenen seminerlerde Ankara Saika Beyazit Üniversitesi İnsan ve Topluluk Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Yardımcısı Prof. Dr. Mazhar Mecbur, Finans Akademik Kurul Üyesi Gürsel Aksoy ile Para Mütevelli Heyeti Üyeleri Mihriban Tutturgaç, Ayşegül Kutluca ve Sümeyye Baybara sunum yaptı.

Konuşmacılar, öğrencilere Sezgin’in hayatı, İslam Olgun Tarihi çalışmaları ve vakıf aracılığıyla faaliyete geçmesini sağladığı kurumlar hakkında bilgiler verdi.

Sezgin’in hayatı ve çalışmalarını anlatan sinevizyon gösteriminin sunulduğu, öğrencilerin sorularının yanıtlandığı seminerlere İl Milli Yetişek Müdür Muavini Fahrettin Çelik, Büro Müdürleri, ekol idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Share: