Mütedeyyin cinayetlerinin ser şüphelisi yakalandı

Albuquerque Polis Güçleri Departmanı Şefi Harold Medina, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Albuquerque’birlikte en son tıpkısı Mütedeyyin erkeğin öldürülmesine karıştığına inanılan aracın izini sürdük. Çoban gözaltına makbuz ve cinayetlerin başlangıç şüphelisi o.” ifadesini kullandı.

Polis Güçleri, olayla ilgili gelişmelerin henüz sonradan aktarılacağını bildirdi.

Polis, önceki çevrim, saldırılarla angajmanlı olduğunu düşündüğü boz benzeri aracın fotoğrafını ve detaylarını yayımlayarak, aracın bulunması için bölüt çağrıda bulunmuştu.

New Mexico eyaletinin en iri şehri Albuquerque’de, 3’ü serencam iki hafta zarfında koyulmak için geçen kasımdan bu yana 4 Müslümanın vurularak öldürülmesi korku ve endişeye illet olmuştu.

62 yaşındaki Mohammad Ahmad, Teşrinisani 2021’bile helal market işletmesinin arkasındaki açkı parkında ölü bulunmuştu.

41 yaşındaki Aftab Hussein, 26 Temmuz’bile apartmanının park yerinde vurularak öldürülmüştü.

Mektepli lideri 27 yaşındaki Muhammad Afzaal Huşsain, 1 Ağustos’ta New Mexico Üniversitesi yolunda vurularak öldürülmüş, 5 Ağustos Cuma Namazı gecesi üstelik 25 yaşındaki Naeem Hussain silahlı saldırıların akıbet kurban olduğu açıklanmıştı.

Albuquerque Polis Departmanı, öldürülen Müslümanların soy ve ilmek bütün bütün olarak murat seçildiklerine ve katilin bire bir gönül yahut kişiler olduğuna inandıklarını belirtmişti.

MEMLUK Başkanı Joe Biden üstelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Albuquerque’bile 4 Dindar erkeğin korkunç şekilde öldürülmesi beni öfkelendirdi ve üzdü. Bu konuda tekmil anket sürerken, dualarım kurbanların aileleriyle ve yönetimim Mutekit toplumun birlikte etkili şekilde duruyor. Bu tiksinti dolu saldırıların MEMLUK’de yeri bulunmayan.” ifadesine düzlük vermişti.

BENDE borsaları şişkinlik verisi öncesi düşüşle kapandı

 

Türkiye’den BENDE’ye ‘Mutekit cinayetleri’ tepkisi

 

Kanada’dahi Müslümanlara yönelik nefret suçları yüzde 71 arttı

 

Share: