KPSS Lisans oturumu başladı

Değerlendirme, Seçilmiş ve Kapan Merkezince (ÖSYM) planlı oturumları nakız edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Yetenek-Umumi Firez oturumu başladı.

Adaylar, sabahleyin saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Imtihan dolayısıyla çok ateşli olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Metanetli amade değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi seyretmek üzere gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini söyleyen Sevi Güleç, “Psikolojileri haddinden fazla bozuldu bütün gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil yeniden. Yazık bu mesai eziyete. Bu çocuklara efsus sorumluluk. İnşallah bu el tıpkısı özdek olanaksız. Tıpkı senedir hazırlanıyorlar. Benzeri seneleri çöp oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi namına psikolojileri haddinden fazla bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Güleç, kızının Ruhsal Müşavirlik ve Kösemenlik (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı amacıyla sınava şümullü bire bir şekilde hazırlanamadığını ifade eden Eksikli Demirkıran, “Faik körü baktım. Dershaneye filan gidenler varmış. Anlaşılan bir puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum haddinden fazla faziletkâr fakül alacağımı. Aynı üstelik ben Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım az buçuk daha efdal oluyor. O yüzden 70’le atanamam diyerek düşünüyorum. Güzeşte sefer 83-84’le atandık en üst.” diyerek konuştu.

Son tekrarlarını işleyen adaylar daha bilahare sınav binalarına methal yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 bakımından kapılar kapandı. Imtihan, 10.15’te başladı.

Umumi Kabiliyet ve Umumi Ekin oturumunda adaylara 120 istifham yöneltilecek ve 130 zaman süre verilecek.Share: