Konya’da adliyenin önünde avukata hücumcu sanıklar boşaltma edildi

Konya Adliyesi’nin uğrunda tartıştıkları avukatı tabancayla yaraladıkları iddiasıyla tutuklanan 2 sanığın tahliyesine karar verildi.

Konya 6. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya vakfedilmiş sanıklar Eder Ö. ve İsmail E. ile saldırıya uğrayan avukat Abdulkadir İnci ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada kortej sunulan İnci, sanıklar yoluyla yaralanmasına sadık yerine yevmiye işlerini yerine getirirken üstelik güçlük yaşadığını belirterek, sanıklardan şikayetçi oldu.

Sanık İsmail E. ise kendisini farklı maznun Kıymet Ö’nün azmettirdiğini sav ederek, saldırıya uğrayan İnci’den özür diledi.

İnci ile ferdî tıpkısı husumetinin bulunmadığını savunan İsmail E. “Uygun görülecek şekilde tahliyemi arzu ederim.” ifadesini kullandı.

Sanık Fehamet Ö. de cezaevinde olduğu için ailesinin mağdur olduğunu, sülale kirasını birlikte ödeyemediklerini kanıt ederek, tahliyesini istedi.

İddia makamı, saldırıya uğrayan İnci’nin sağlık durumuyla ilişik yeniden rapor alınmasını ve sanıkların mevkufiyet hallerinin devamını kâm etti.

Mahkeme heyeti, İnci’nin mevcut sağlık durumuna ilişik yeniden rapor alınmasına ve sanıkların adli kontrol üzere tahliye edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Avukat Abdulkadir İnci (42), 7 Teşrinievvel 2021’birlikte Konya Adliyesi civarında görüştüğü İsmail E. (21) ve Paha Ö. (33) ile tartışmıştı. Daha bilahare otomobiline binerek adliyeye gittiği sırada tartıştığı İsmail E. ile Fehamet Ö. bile tıpkı araca binmişti. Tartışmanın araçta birlikte bitmeme etmesi üzerine İsmail E, Konya Adliyesi’nin önünde avukat İnci’yi tabancayla bacağından vurmuş, araçtan inerek kaçmaya çalışan şüpheliler, polis ekiplerince gücük sürede yakalanmıştı.

Share: