Konya ve mekân illerde yıpranmamış eğitim bilimi tedris yılı başladı

Konya, Afyonkarahisar ve Aksaray’bile eskimemiş eğitim öğretim yılının başlaması zımnında okullarına mevrut öğrenciler dersbaşı yaptı.

Öğrenciler, yaz tatilinin peşi sıra arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra sınıflara alınan öğrenciler arkadaşlarıyla özlenti giderdi.

İlköğretim Haftası kapsamında ise Atatürk Anıtı’nda ve Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda tören düzenlendi.

Vali Vahdettin Özkan, törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Yıpranmamış terbiye tedris yılının kandırıcı güzel olmasını, eğitime, eğitimin yaygınlaşmasına, insanlarımızın yetişmesine açacak olmasını istiyorum. Ana olan insana dokunmaktır. Öğrencilerimize apotr olmaktır. Eğitimin yaygınlaştırılması, nitelikli hale getirilmesi, kapasitesinin arttırılması bizim anne hedeflerimizdir. Bilcümle beraber bu doğrultuda çalışıyoruz.”

Sınıfları gezen Ilbay Özkan, öğrencilere ve öğretmenlere kullanılmamış eğitim yılında muvaffakiyet diledi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen programda, kentte 841 okulda 8 bin 281 derslikte 10 bin 972 sarıklı ve 147 bin 241 öğrenciyle bugün yetişek öğretim yılına başladıklarını söyledi.

Yiğitbaşı, “İnsan doğduğu andan itibaren öğrenmekte ve öğrendiklerini bir ömür boyu hayatına yansıtmaktadır. Ayrıca kişi hayatı dışında, zat çocuklarının sunu yakınlarının hayatına üstelik bu etkileri yansıtabilmektedir. Lüzumlu vukuf, lazım insani ve milli değerler açısından eğitim bilimi hepimizin bildiği üzere olmazsa olmazımızdır. İşte bu nedenle bizler ülkenin sunu mefret sunu kıymetli meselesi namına terbiye öğretimi görmekte ve bu alanda kalitenin artması üzere azami mücahede göstermekteyiz.” dedi.

Törende şiirler okundu, el oyunları oynandı, cimnastik gösterileri yapıldı.

Aksaray

Aksaray merkeze sadık Karaören Köyü Ortaokulu’nda planlı törende Vali Hamza Aydoğdu ile SELIM Tümen Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ilk ders zilini çaldı.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen törende utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törende 8. derslik öğrencileri 5. derslik öğrencileri ile anasınıfına başlayan miniklere çiçek sunarak berceste geldiniz seremonisi yaptı.

Vali Hamza Aydoğdu, Aksaray’üstelik 6 bin 700 sarıklı ile 92 bin öğrencinin yıpranmamış eğitim bilimi ve tedris yılına başladığını aktardı.

Ailelerin çocuklarıyla bundan sonra mesafe geçirmesi gerektiğini vurgulayan Aydoğdu, “Her Bir çocuğumuzun özel yetenekleri var. Sınavlardan alınan sonuçlar değme ant soy başarıyı ölçmez. Başarıyı nerede aradığımızın kararını yüklemek zorundayız.” dedi.

Öğrencilerin umum oyunları gösterisi sunduğu tören, Ilbay Hamza Aydoğdu ile DÜRÜST Fırka Aksaray Saylav Cengiz Aydoğdu’nun önceki öğüt zilini çalması ile sona erdi.

Sınıfları mülakat eden Ilbay Hamza Aydoğdu ve protokol üyeleri yıpranmamış dönemin adamakıllı olması temennisinde bulundu.Share: