Kırklareli’nden kısa gücük

Demirköy Belediyesince site, dizayn ve planlama toplantısı yapıldı.

Demirköy Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıya, Şehremini Recep Zaman, Kırklareli Üniversitesi Mimari Fakültesi Site ve Nahiye Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Meltem Gündoğdu ile öğrenciler katıldı.

Aktarılma, toplantıda, Demirköy’ü rastgele alanda çalımlı etmek üzere çalıştıklarını söyledi.

Demirköy’ün alelhusus yaz turizminde domestik ve yabancı turistlerin deste olduğunu belirten Çevrim, her güzeşte bölüm ilçenin elan çok bilinir kuzuluk geldiğini kaydetti.

Bu kapsamda ilçenin de geliştiğini ifade eden Dönme, “Gelişmeye devam fail ilçemiz için evire çevire bir planlama yapmak istiyoruz. Henüz gündeş tıpkı site tesis etmek amacıyla çalışmalarımıza başladık.” diye niteleyerek konuştu.

“İlk Evim İlk İşyerim Projesi”

Pınarhisar Şehremini İhsan Talay, “İlk Evim İlk İşyerim Projesi” kapsamında yapılacak konutlar için başvuruların 31 Ekim Pazartesi sona ereceğini bildirdi.

Talay, yaptığı yazılmış açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı projeye ilçede kilolu ilgi gösterildiğini belirtti.

İlçede 246 dairelik TOKİ konutları yapılacağını aktaran Talay, projeden faydalanmak isteyenlerin referans tarihini kaçırmamasını istediklerini kaydetti.

Share: