Kazaya müdahale ederken şehit düştü: Şehidin naaşı memleketine uğurlandı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde kaza ihbarına giden jandarmaya yoldan güzeşte apayrı bire bir anahtar çarpması sonucu şehit düşen leşker, törenle memleketine uğurlandı.

Kırklarelinin Lüleburgaz ilçesinde akşam geç saatlerde meydana mevrut kaza ihbarına revan kurnaz ekipler, kazaya ilişkin yolda asayiş önlemleri alırken o tam bambaşka ayrımsız aracın çarpması sonucu 1’i kırıcı koyulmak üzere 2 çeri yaralandı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Hüseyin Cerit (42) yapılan eksiksiz müdahalelere karşın kurtarılamayarak martir oldu.

Yürekleri dağladı: “Cet kalk beni boydak tevdi”

Martir Uzman Çavuş Hüseyin Cerit İçin Kırklareli İl Jandarma Komutanlığında gönderi töreni düzenlendi. Törene şehidin yakınlarının yanında Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli İl Açıkgöz Komutanı Cemalletin Akyüz, Kırklareli İl Güvenlik Müdürü Her Çengeloğlu, ve şehidin say arkadaşları katıldı. Törene katılan şehidin yakınları tabutun başında bazı bazı asap krizleri geçirerek gözyaşı döktü. Törende şehidin kızı Defne Cerit, asker selamı vererek, “Ağababa kalk beni bekâr salıverme lütfen” dedi. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra dualar okundu. Duaların ardından şehidin naaşı memleketi Kayseri’ye uğurlandı.

Yol güvenliğini alırken şehit düştü

Kaza, Kırklareli, Lüleburgaz ilçesi, D-100 Karayolu Edirne istikameti Ayvalı kavşağında meydana geldi. İhbar üzerine Uzm. Cingöz Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit, kaime komutasındaki 3 personelden oluşan devriye ekibi, Babaeski Bölge Gidiş Geliş ekipleri ve Karayolları müdahale ekibi ile, sefer güvenliğini almaya çalışarak önceden meydana mevrut kazaya müdahale etmeye çalıştı. O esnada sürücülüğünü K.S.’nin yaptığı 39 SK 997 plakalı aracı ile kaza bölgesine ikazlara uymayarak ve ölçüsüz hovarda bir şekilde girerek önceki kaymakamlık bölgesindeki dubalara sonrada açıkgöz ekiplerine ve 39 JAA 025 plakalı devriye aracına çarptı.

Sürücüde yoğun yaralı

Kazada karakol Komutanı Uzman Çavuş Hüseyin Cerit ve mücahede arkadaşı Uzman Çavuş Ekrem Kılınç ve makine sürücüsü K.S. yaralandı. Vukuf verilmesine konusunda bölgeye çok sayıda cankurtaran ekibi atıf edilerek temas iki açıkgöz personeli ve makine sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan ve durumu kilolu olan Hüseyin Cerit yapılan tam müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Meydana mevrut elim kazaya ilişkin serbest çaplı sormaca başlatıldı. – KIRKLARELİ

Share: