Kavgada hayatını kaybeden kardeşi için adalet arayışını sürdürüyor

Giresun Kalesi’nde kestirmece 1,5 sene geçmiş gezmen satıcılar arasında sâdır kavgada akraba olan ayrımsız kol marifetiyle zedelenmek edilmesinin peşi sıra hayatını kaybeden 23 yaşındaki Anlaklı Birey Bebek’in yakınları doğruluk arayışını sürdürüyor.

Adli Tıp Raporunda çarpışma ile Zeki Can Bebek’in ölümü ortada tıbben illiyet bağı bulunduğunu Adli Tababet Kurumu raporu ortaya koymasına karşın sanıkların bayağı yaralamadan hava yargılandığını ati süren Zeki Birey Süt Kuzusu’in ablası Berrin Aydın, “Kardeşim Giresun Kalesinde yıllardır esnaflık özne, gezici satıcılık yapıyordu. Burada yeniden seyyah satıcılık yapan C.G. ile akrabalarının saldırısı sonucu 10 şahsiyet tıpkısı grupla çarpma ediliyor. Kardeşim bu olaydan 3-4 saat sonra rahatsızlanıyor. Öz imkanlarıyla hastaneye gidiyor. Olaydan bir süre sonrada hayatını kaybediyor. Olayla ilişkin açılan davada sanıklar kolay eş cerh suçundan yargılanıyor. O periyot bugündür Giresun 1. Esas Hususiyet Mahkemesi’ndeki ülkü hafif yaralamadan görülmektedir. Bu bile bizim acımızı dindirmiyor. Tığ davanın Bunaltıcı Ceza’da görülmesini ve adaletin namına gelmesini bekliyoruz. 16 Ev 2023 tarihinde karar duruşması yapılacak olan davanın Çetin Ukubet Mahkemesi’nde görülmesi gerektiği yönünde adalete olan inancımızı sürdürüyoruz” dedi.

Adli Tababet kalp aksesi ile zedelenmek ortada bandaj kurdu

Olayla ilgili Adli Tıp Kurumu 1. Adli Tababet İhtisas Kurulu tarafından raporda ise “Süt Kuzusu’in çekişme olayı ile ahiret yolculuğu ortada tıbben nedensellik bağı bulunduğuna saha verildi. Raporda, kronik kalp huy hastalığı bulunan kişinin ölümünün maruz kaldığı cidal olayının çaba ve stresinin tetiklemesiyle kronik ruh yaradılış hastalığının canlı arkaç geçmesi sonucu meydana gelmiş olduğu, bahis konusu savaş olayıyla ahiret yolculuğu arasında tıbben illiyet büyü bulunduğu fakat ukubet hukuku açısından illiyet büyü olup olmadığı hususunun adli tahkikatla tarafınızca değerlendirilmesinin akla yatkın olacağı oy birliğiyle mesaj olunur” denildi.

Olayın geçmişi

Olay, 1 Orak Ayı 2021 tarihinde Giresun Kalesi Mesire Alanı’nda meydana geldi. İddiaya bakarak, kalede mesire alanında mısır satan Zeki Birey Çağa ile aralarında elan önceki birlikte münazaa bulunan gezgin satıcılık dahi yapan hoca C.G. (49) ve yakınları tartıştı. Sâdır kavgada Zeki Fert Çağa, çarpma edildi. Çevredekilerin ihbarı üzerine fenomen hesabına polis güçleri ekipleri atıf edildi. Birbirlerinden şikayetçi olan yanlar, ifadeleri kırılmak üzere Çınarlar Polis Güçleri Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Zeki Birey Çağa, ifadesinde kendisini darp ettiğini belirttiği C.G., S.A., O.G., A.G. ve K.G.’den şikayetçi oldu. İfade işlemleri sonrası yakınlar serbest bırakıldı. – GİRESUN

Share: