Kartalkaya’da tüm otel pistleri birleşti

Kartalkaya’da cümle otel pistleri birleşti

Kartalkaya’da kayak sezonu 23 Aralık’ta açılıyor

BOLU – Türkiye’nin gözde ski merkezlerinden Kartalkaya’da yılbaşı öncesi rezervasyonlar yüzde 80 oranında dolarken, oteller de hazırlıklarını tamamladı. Kükremek beklenilen Kartalkaya’da, bu sezon Türkiye’üstelik bir önce da gerçekleştirilerek, cemi otellerin kayak pistleri birleştirildi.

Köroğlu Dağları’nın zirvesinde mevcut ve kış sezonunda Türkiye’nin flaş merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne tatilciler atak etmeye başladı. Kayakseverlerin yavaş bağ gösterdiği ski merkezinde oteller yüzde 80 doluluk oranına ulaştı. Kartalkaya’da bu zaman Türkiye’üstelik bir evvel gerçekleştirilerek bütün otellerin kayak pistleri birleşti. Tatil amacıyla Kartalkaya’ya gelecek olan misafirler cümle pistlerde kayabilecek. Mavera yandan, Kartalkaya’daki 2 otel, kayak sezonunu 23 Aralık’ta açmaya hazırlanıyor.

“Rezervasyonlarımızın yüzde 80’i yoğun”

Kartalkaya’da bulunan 2 otelin genel müdürü Yusuf Cebbar, “Yeni mevsim kül kayakseverlere balkı olsun. Bu sene kar gecikmesinden periferi sezonu tıpkısı hafta geç açıyoruz. 23 Aralık’ta sezonu açıyoruz. Pistlerimizi bireşimli karlama ile sezona hazırlıyoruz. Cuma haset bile kısık ayrımsız kar yağışı bekliyoruz. Sezona çokça kırıcı bire bir ilişki var. Rezervasyonlar gayet bereketli. Yılbaşı rezervasyonlarımızın yüzde 80’i kırcı. Biz yüzdelik 100’ü bekliyoruz” dedi.

“Türkiye’birlikte ilk kez parçalanmamış kayak pistleri birleşiyor”

Kartalkaya’da pistlerin birleştirildiğini anlatım eden Orion, “Kartalkaya amacıyla bu zaman bakir aynı milatta başladı. Türkiye’bile ilk kez bütün ski pistleri birleşiyor. Artık mevrut misafirlerimiz Kartalkaya’nın parçalanmamış pistlerinden yararlanabilecek. Şimdiden bu müjdeyi çevirmek istiyorum” diye konuştu.

Share: