İYİ Parti’li Ünzile Yüksel, partisinin Trabzon Kongresinde konuştu

İYİ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Ünzile Yüksel, “Şunu bilsin kim cümle, bu ülkenin kaderini, makus talihini sevgili Umumi Başkanımızın liderliğindeki İYİ Öğür kurtaracak, yıkacaktır.” dedi.

Yüksel, partisinin, kentte benzeri otelde kombinasyon edilen 3. Dümdüz Kongresinde, İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’in ülkeye düş olduğunu söyledi.

Partinin kuruluşundan bu yana beraber nöbet yürüdüklerini tamlayan Yüksel, “Birlikte cesaretin, yiğitliğin, yalçın duruşun, Elif üzere duruşun cinsiyetle değil, yürekle olduğunu gösteren o cesur şef Meral Akşener’in ardından alay malay yürüyoruz. Şurası bilsin ki tümce, bu ülkenin kaderini, makus talihini canan Genel Başkanımızın liderliğindeki İYİ Tümen kurtaracak, yıkacaktır.” diye konuştu.

Yüksel, seçme tarihinin partisi için sorun oluşum etmediğinin altını çizerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Tığ budun kendisine mayısları çok severiz. 14 Mayıs 1950’de biricik koca sistemini sandığa gömdük. 19 Mayıs 1919’de Türk’ün atası Mustafa Eksiksizlik Samsun’a imdi ve milli mücadeleyi başlattı. Cennetin ayaklarının altına verildiği Anneler Günü kutlanır. İşte 14 Mayıs’ta bile bir temel, tıpkı Türk kadını bu milletin kör talihini yenecek ve o sandıktan İYİ Öğür bir numara çıkacak. Şurası tek devir unutmayalım, bizim partimizin adı İYİ Tümen ve bizim yegâne liderimiz var o de sayın Meral Akşener.”

İYİ Parti Trabzon Saylav Hüseyin Örs ise “Haddinden Fazla edisyon, haddinden fazla sıkıntılı günlerden geçtik. Salon verilmeyen günlerden, salona sığmadığımız günlere geldik.” dedi.

Fatma Başbuğ, Mustafa Küçükibrahimoğlu ve Mehmet Şükrü Hacıahmetoğlu’nun yarıştığı kongrede, İYİ Tümen Trabzon İl Başkanlığına Fatma Başbuğ seçildi.

Share: