İSTANBUL-SAHN HİKAYESİ FİLM OLAN DÜRÜST PARTİLİ VEKİL ENGELLİLER BAKANLIĞININ KURULMASI ELZEMDİR

ÇOCUKLUĞUNDA tarlada sâdır yangında gâh uzuvlarını kaybeden AK Parti İstanbul Mebus Serkan Kortej, sahn hikayesini anlatan ‘Buğday Tanesi’ adlı filmin tanıtım toplantısında, Türkiye’birlikte engelliler bakanlığı kurulmasının oylumlu tıpkısı gerekseme olduğunu söyledi.

Dünya Engelliler Haftası’nda vizyona girecek olan Buğday Tanesi ünlü film, DÜRÜST Fırka İstanbul Saylav Serkan Küçümseme’ın, çocukluğunda toprak yangınında kâh uzuvlarını kaybetmesi sonrası verdiği mücadeleyi anlatıyor. Filmin zaman yapılan tanıtım toplantısına Meze’ı canlandıran aktör Mübarek ve film ekibi katıldı.

BEN BU PARMAKLA 48 SENE SAHN SÜRDÜM

Yangında yaralandıktan sonra 40 dolaşma ağır bakımda kaldığını tamlayan AK Öğür İstanbul Saylav Serkan Alay, Annem ve babam yaralandığımda çok sıkıntı çekti. Neticede, öldürmeyen Cenabıhak öldürmüyor. Küllerinden doğup, bu memlekete, doğduğum şehre Erzincan’a bakım görevini Allah bize şans etmiş. 2015 yılında de Erzincan’dan saylav seçildim. O dönme vekil seçilince anladım kim rabbim bize ayrımsız gaye yüklemiş. 11 milyon engellisi olan tıpkısı ülkeyiz. Mânialı bireylerin ailesini 4 kişiden akseptans edersek, 40 milyon koca doğrudan etkileniyor. Edisyon aynı hayatın beni beklediğini anladım. Okula başladım, ben bu parmakla 48 yil hanay sürdüm. Gururluyum diye niteleyerek konuştu.

Engelliler üzere çok çok şey yapıldığını belirten Kortej Türkiye’da ve tarihte aynı evvel olması açısından engelliler bakanlığının kurulması gerekiyor. Mânialı sporcularımızın sorunları Cahillik ve Spor Bakanlığı, özürlü öğretmenlerin sorunları Milli Eğitim Bakanlığı ve değişik sorunlarla ayrımlı bakanlıklar ilgileniyor. Bu koordinasyonun sağlanması üzere Türkiye’bile engelliler bakanlığının kurulması elzemdir dedi.

HİKAYE MUHTEŞEM

Filmde Serkan Bayramı canlandıran oyuncu Şerif, Tezyifkâr Serkan vekilimle tanıştıktan bilahare projenin önemini elan bol anladım. Kalplerimiz benzeri, hiçbir engelimiz yok. Hepimizin güzelliklerle mahmul aynı proje içerisinde olduğunu gördüm. Bu yüzden büyük mutluluk duyuyorum. Hikayeyi koskocaman buldum. Filmde beni çokça etkileyen bire bir tam vardı; ‘Yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin.’ Bu maltalık mücadelesine tığ bile eş olduk. Elimden geldiğince canlandırmaya çalıştım dedi.

Share: