İş bakmak amacıyla geldiği ESBİM’de başkalarına dahi umut oldu

İş özlemek amacıyla geldiği ESBİM’bile başkalarına üstelik rüya oldu

İSTANBUL – Esenyurt’ta ateş parçası Duygu Çifçi, Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi yoluyla işe başladığı firmada insan kaynakları sorumlusu oldu. Çifçi, henüz geçmiş kendisinin bile hisse senedi yoklamak amacıyla geldiği ESBİM’da demin kullanılmamış istihdamlar nail olmak için telaki gerçekleştirdi.

Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), yıpranmamış hayatlara dokunmaya bitmeme ediyor. ESBİM yardımıyla işe girdiği firmada adam kaynakları sorumlusu olan 21 yaşındaki Kalp Çifçi, firmasına bakir istihdamlar hatırlamak üzere ESBİM’da buluşma düzenledi. Kendisi kabilinden onlarca vatandaşın birlikte gelişim sahibi olmasını sağlayan Çifçi, “Çokça fena hâlde bir molekül. Ben birlikte bu süreçten geçtiğim için demin insanlara koruyucu olmaya çalışıyorum” dedi.

“Ben bile bire bir süreçten geçtim”

ESBİM marifetiyle girdiği aha terfian yeni istihdamlar uydurmak amacıyla buluşma düzenlediğini belirten İnsan Kaynakları Sorumlusu His Çifçi, “2 sene önceki ESBİM’e başvurdum. Ayrımsız aksiyon buldum, daha sonraları o işten ayrıldım. Yeniden ESBİM’e müracaat yaptım. ESBİM sayesinde yeni ayrımsız işe girdim. Burada herif kaynakları sorumlusuyum. Kestirmece 8 aydır burada çalışıyorum. İki yıl ilk bire bir süreçten ego dahi geçtim. Deminden da insanlara destek olmak üzere firma namına buraya mülakata geldim” diyerek konuştu.

“Deminden kendisi eksantrik hayatlara dokunuyor”

Esenyurt Belediyesi Yerel Hizmetler Müdürü Kasıt Boduroğlu ise şöyle konuştu: “Ruh Eş bize 2 yıl ilk müracaat yaptı. Civar Saymanlık bölümünden yıpranmamış mezundu. Tığ onu semirtmek amacıyla tıpkısı firmamızda işbaşı yaptırdık. Aynı buçuk sene kadar orada kendini geliştirerek işinden ayrıldı. Yine bize başvuruda bulundu. Değişik aynı firmamızda kayırıcı kaynakları sorumlusu olarak işbaşı yaptı. Bugün üstelik ESBİM’da kendi firması üzere işe çekicilik sürecini yönetmekte. Şimdi kendisi apayrı hayatlara dokunuyor. Bu üstelik ESBİM namına bize kurum ve onur veriyor. Bire Bir sükse öyküsüdür. Bunun gibi şırakkadak aşkın sükse öykümüz var.”Share: