Hakkari’de kaybolan Alzheimer hastası kadını kontrol çalışmaları sürüyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kaybolan 67 yaşındaki Alzheimer hastası kadının bulunması amacıyla icraat devam ediyor.

İlçeye sınırlı Mısra Mahallesi’nde faal ve 4 bölüm evvel evden ayrılan Neciba Yücedağ, eve dönmeyince ailesi durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine AFAD İl Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan taharri çalışmalarına polis güçleri, açıkgöz, sivil topluluk kuruluşları, AFAD gönüllüleri ve haddinden fazla sayıda vatandaş dahi destek veriyor.

Mahallelerde ve merkeze andıran köylerde karı ocak dolaşarak vatandaşlara Yücedağ’ın fotoğraflarını gösteren ekipler, kadının güdük sürede bulunması amacıyla çabalama gösteriyor.

Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, gazetecilere, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri olarak çalışmalara bindi verdiklerini ve mahalleleri dolaştıklarını söyledi.

Kısa sürede rahatsız kadına ulaşmayı umut ettiklerini nâkil Çoğaç, “Akşama büyüklüğünde arama çalışmalarına devam edeceğiz. Ekipler bile gayrı mahallelerde emek yapıyor. Koordineli şekilde hareket ediyoruz. 50-60 kişiyle 5-6 gruba ayrıldık. İnsanlarımız bu konuda hassas. Herkesin destek vermesi geçişsiz.” dedi.

AFAD gönüllüsü Hamit Şedal da kadının değme yerde arandığını dile getirerek, aile ev dolaşıp vatandaşlara Yücedağ’ı sorduklarını, kısa sürede kendisine ulaşmaya çalıştıklarını rapor etti.

Share: