Ezgi’nin katilinin bulunması amacıyla 17 şehirde zar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Han ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Sıkıntı Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması amacıyla karı dernekleri, aralarında İzmir’in birlikte olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Yol’nin katili aranıyor’ mukayyet afişler yapıştırdı. Terane’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan özlük acımı yaşayamadım. Maltalık bundan sonra bizim için devam etmiyor” dedi.

Olay, sabık 28 Temmuz’birlikte, Konak ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki hareket yerinde meydana geldi. Bahir Özarslan, boşanma aşamasındaki eşi Tempo Özarslan’ın çalıştığı hareket adına geldi. Çıkan tartışmada Deniz Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına biberli edip, kaçtı. İhbar konusunda olay adına polis ve keyif ekipleri atıf edildi. Özarslan, ambulansla Afiyet Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’hangi kaldırıldı. Tedaviye alınan Nağme Özarslan’ın kanı ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Esenlik Bakanlığı ile hesaplı yazışmanın peşi sıra Özarslan’dan koronavirüs testi için eş alındı. Test sonucunun zait çıkması nedeniyle Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Bellek ölümü gerçekleşen ve benzeri süredir makineye sadık dallı güllü Terane Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’de kılınan cenaze namazının ardından Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması için başlatılan sormaca sürerken karı dernekleri da olayın şüphelisinin yakalanması amacıyla Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Avrat Meclisleri da ası çalışmalarına bitmeme ediyor. İlk namına İzmir’dahi şehrin cıvıl cıvıl noktalarına yapıştırılan ve Deniz Özarslan’ın fotoğrafının birlikte bulunduğu ilanlara, ‘Gidiş Zerkin’in katili Deniz Özarslan nerede?’ yazılırken, bambaşka şehirlere dahi afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’de dahi Özarslan’ın fotoğrafının da bulunduğu ilanlara, ‘Sıkıntı Zerkin’in katili Deniz Özarslan aranıyor’ yazılı afişler zihayat caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin yanı sıra değişik şehirlere dahi bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT BITMEME ETMİYOR’Terane’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride mütezayit sürede Bahir Özarslan’a ilişkin tek cevaz olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören hiç kimse yok. Çabucak olaydan bilahare dolmuşa bindiği belirleme edilmişti. Fakat hangi hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan özlük acımı yaşayamadım. Avlu daha çok bizim için bitmeme etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla bu arada platformlarda bilcümle vardık. Eş dayanışma derneklerinde, eş meclislerinde bulunduk. Ancak bizim başımıza da geldi. Bir yerden koparmak gerekiyor deniyor ama başlanmıyor. Sistem olayı unutsa birlikte biz rastgele dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam geçmiş değil, son de kaçınan” dedi.

Share: