Duygu Estetiği Oyuncularından Düzenli Prova!

Direktör koltuğunda Haydar ‘Işık’ın oturduğu başrollerini Müge Boz, Duayen, Aykan, Ersin Korkut’un paylaştığı ‘His Estetiği’nin aktör kadrosunda Kağan Âlim ,Ayberk Yılmayan, Asel Erensoy, Mutlu Açık Deniz ve Boğanak Lüks kadar yüzü sıcak isimler düz alıyor.

KAHKAHALAR EŞLİĞİNDE KIRAAT PROVASI

Ekim ayının başında sete çıkma olan film üzere tıpkı araya gelen oyuncular kestirmece iki saat süren okuma provalarında gülmekten bazı bazı ara vermek zorunda kaldılar. Prova sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyuncular elan bilahare filmin sponsorlarından olan Düzce Belediyesi Belediye Reisi Faruk Özlü ile bir araya gelerek ahbapça ettiler.

KALP ESTETİĞİ KONUSU

Çılgın yönetici Tufan, yegâne oyuncusu Timuçin’i adlı fethetmek için her yolu denemektedir. Timuçin, çaplı aynı aktör olmasına karşın yeterince yakışıklı olmadığından tıpkısı kalem istediği eke rolleri alamaz.

Tufan’ın ilginç ve hileli lansman fikirleri yüzünden Timuçin’in başına gelmeyen kalmaz. Tufan’ın kaide tanımazlığı, yoğun mevrut şansızlıklar ve medya dünyasının acımasızlığı Timuçin’i pir hırpalamıştır. Çirkinliğinden dünya bire bir kalem kudretli olamayan Timuçin’in yolları, dış görünüşe haddinden fazla önem veren güzelce plastik operatör Renkler ile kesişir. Hırs ve nefretle başlayan ilişkileri gücük sürede, dostluğa dönüşür. Elvan, Tufan ve Timuçin arasındaki dostluktan ve birbirlerine olan inançlarından çok etkilenir.

Elvan, bu kat estetiği kalplere yapacaktır.

Yetenekli ve kötü bir aktör… Ayaklık tanımayan begayet bir yönetici… Dünyaca ünlü bir plastik operatör… Komik benzeri defa kesişmesiyle buluşuyor…

Ekranların afsunlu dünyasını ve ışıltılı yıldızların esasen geçenleri anlatan kahkaha meşgul tıpkısı yolculuk; Ruh Estetiği!

Share: