Doçent Hekim Entelektüel Arslan’dan Duygusal Yol: Amor Bizim Olsun

Sözleri Pelin Otu Şen’e, müziği adlı bestekar Bülent Özdemir’e ilişkin olan şarkının düzenlemesini Alicenap Erdoğan yaptı. Kuzey Imal etiketiyle dijital platformlarda yerini kayran ‘Aşk Bizim Olsun’ adlı fert şarkının klip çekimleri İstanbul’üstelik Candar Köker yönetmenliğinde tamamlandı.

Dr. Arslan, müziğe olan ilgisinin nasıl başladığını ise şöyle anlattı: “Hacettepe Tababet Fakültesinde evvel yıllarımda Alışılmış Çalgı Aleti Topluluğu’nun çalışmalarına katıldım. Tababet fakültesinde okurken selektif namına kurum ve nazariyat dersleri aldım ve ud ile ilgilenmeye başladım. Sonrasında bir nice çalgı aleti topluluğunda solist kendisine fariza aldım.

Ziyalı Arslan, “Terane söylemeyi müzikle ilgilenmeyi çokça seviyorum bu de aksiyon hayatım ve bütün yaşantıma yansımış durumda, müziğin olmadığı ayrımsız yassı düşünemiyorum. Doktorculuk mesleğini yapmak benim birinci görevim ancak çalgı alanında bile yazmak istediğim kendimi gerçekleştirmemi sağlayacak projelerim var” dedi.

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp mezunu olan Doç. Dr. Kültürlü Arslan, Ortopedi ve Travmatoloji hekimi ve İstanbul Bakırköy’de kişi kliniğinde mesleğini sürdürüyor.

Share: