DİYARBAKIR’DAKİ YAVRU NÖBETİNDE AİLE SAYISI 356 OLDU

DİYARBAKIR’da, HDP binası uğrunda bala nöbeti markajcı ailelerin sayısı, İstanbul’dan mevrut Safiye İlhan ile Gülli Laçin’in katılımı ile 356’ya yükseldi.

Terör örgütü PKK marifetiyle çocukları kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da, Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı önünde genç erkek nöbetine başladı. 1245 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 39 familya, çocuklarına kavuştu. Safiye İlhan ile Gülli Laçin’in İstanbul’dan gelip, katılmasıyla velet nöbeti markajcı ailelerin sayısı, 356’ya yükseldi. Oğlu Ubeydullah Muhammet’in 17 yaşındayken 2012 yılında kaçırıldığını belirten Gülli Laçin, Oğlumu HDP götürdü, evladımı istiyorum. Yegâne aynı oğlum var bire bir bile 2 kızım. Oğlum artık gelsin. Ne evet, Muhammet gel. Ne tamam annem, gel bundan sonra. Buradan gitmeyeceğim. Oğlumu onlara bırakmayacağım dedi.

Oğlu Ahmet amacıyla İstanbul’dan geldiğini söyleyen Safiye İlhan ise 21 yaşında kaçırıldığını belirtti. Oğlundan 11 yıldır fen alamadığını anlatan İlhan, Oğlum kahvede çalışıyordu, kandırıp götürdüler. Oğlum amacıyla İstanbul’dan geldim. Oğlumu istiyorum. Oğlum gelene kadar buradan gitmiyorum diyerek konuştu.

Share: