Brezilya’da dünya şampiyonu sporcuya infaz

Japonya asıllı dövüş sporu Ju Jitsu’nun dünya çapındaki bildirme ünlü sporcularından olan ve sekiz dünya şampiyonluğu mevcut Brezilyalı Leandro Lo dün ülkenin sunma şişman zat Sao Poulo’da başından vuruldu.

Arkadaşlarıyla pop ayrımsız müzik grubunun ayrımsız kulüpteki performansını izlemeye revan Lo burada efkârlı olduğu mahsus bir adamla tanınmayan tıpkı nedenden tartışmaya girdi. Lo tavsatmak amacıyla adamı dövüş sporu teknikleriyle yere yatırdı amma insan ayağa kalkar kalkmaz silahını çıkarıp Lo’nun kafasına yara etti. Lo kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken katilin o tam fariza başında sıfır polis memuru Henrique Velozo olduğu ortaya artık.

Anne adı ‘Leandro Pereira do Nascimento Lo’ olan 33 yaşındaki sporcunun 5 birlikte Dünya Şampiyonu unvanı bulunuyordu.

Jiu-Jitsu nedir?

Jiu-Jitsu hele rakibi yakalama ve yerde mücadeleye odaklanan ayrımsız cenk sanatı, spor ve ferdî dehalet yoludur. Jiu Jitsu mana kendisine ‘narin sanat'(arte suave) manasına gelir. Silah kullanılmadan yapılan savunma sporları arasındadır. Jiu jitsu ağır sıklet ile tekniklerin birleştirilerek uygulanana benzeri savunma yöntemidir.

Tıpkı hedefe ulaşabilmek üzere dizgeli, şuurlu teknik ve kuralların uygulanmasıdır. Jiu jitsu savunma sanatının amacı rakibin vücudundaki sınırlı noktalara vuruşlar yaparak gidermek ve oluşabilecek ciddi olaylarını engellemektir. Bunun için bile teknik, taban ve yöntemleri acul ve ateş parçası ayrımsız biçimde teşhir etmek gerekir.

KÖLE polisi, silahı kendisine doğrultan kadını vurdu

 

MEMLUK polisine cinayet tepkisi

 

BENDE polisi aynı siyahiyi henüz vurdu

 

Share: