AKOM İstanbul üzere yağış uyarısında bulundu

İstanbul’un şeb yarısından itibaren yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklayan AKOM, çarşamba ve perşembe günü etkisini arttıracak yağışlar üzerine vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kıran Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbulgenelinde bu geceleyin yarısından itibaren yağmur uyarısında bulundu. AKOM, vatandaşların çarşamba ve perşembe günleri çalışkan olması beklenen yağışlara karşı müdebbir olmaları gerektiğini belirtti.

AKOM’un açıklamasında “Yağışların bugün içerisinde etkisini artırması, yağmur takkadak kuvvetli rüzgârla bu arada vadi saha akva gök gürültülü bora yağmur bekleniyor” denildi. Ayrıca yağışlı havanın perşembe akşam ezanı saatlerine kadar etkin olabileceği bile belirtildi.

AKOM’a göre yağışlı havayla alay malay balkır ve yıldırım üstelik bekleniyor. Güdük sürekli ve patadak bastıran sağanaklar şeklinde etkin olması muhtemel yağışların ara sıra bölgelerde normalin üzerinde olması üstelik beklenen. AKOM, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı mücehhez ve müdebbir olunmasını istedi.

Meteoroloji’den 12 mülk için ‘sarı’ kodlu uyarma

 

Share: