Ağrı’da Yavru Trafik Yetişek Parkı tamamlanarak hizmet için dolaşma sayıyor

Veca valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi marifetiyle çocukların gidiş geliş bilgilerinin artırılması ve kuralları akıllıca biçimde öğrenmeleri amacıyla yapımı tamamlanan Yavru Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Parkı bakım için dönme sayıyor.

Her türlü gidiş geliş kurallarının öğretileceği Çocuk Gidiş Geliş Terbiye Parkı kısaca bin 650 metrekarelik sürüş parkuruna sahip.

10 bin metrekarelik alanı havi Çocuk Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Parkı’nda mecbur eğitim alanı, Uzay mekiği konseptli gözlem kulesi, akülü ve pedallı arabalar, Nazik Balkı Dağı ve Âdeta Dert Dağı Tırmanma Parkuru, velespit yolu, amfi, temsili katar ve demir hat, durak, benzin istasyonu, aydın-karanlık kavşaklar, eğreti geçitleri, eğin argıt, gidiş geliş levhaları kabilinden trafikte yer kayran umum unsurlar bulunuyor. Gidiş Geliş kurallarının teorik ve kılgısal olarak öğretileceği yarışlık, benzeri zamanda çocukların keyifli devir geçirmelerini bile sağlayacak.

Çocuklara erken yaşta trafik bilincinin kazandırılacağı Bala Gidiş Geliş Eğitim Parkı’nda aynı zamanda AFAD, Cingöz, Güven ve itfaiyeye ilişik çokça amaçlı konteyner derslikler ile celi tatbikat alanı bulunuyor. – AĞRI

Share: