Ağrı’da “Gailesiz Müteşebbis Buluşmaları” projesi

Toyluk ve Spor Bakanlığı, Terbiye Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü aracılığıyla hayata geçirilen “Gailesiz Girişimci Buluşmaları” projesi Ağrı’da gerçekleştirildi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, ülke genelinde yaptıkları girişimler ile sükse nail tüvana girişimcilerin, gençlerle tıpkısı araya gelerek muvaffakiyet hikayelerini ve girişimcilik serüvenlerini Darülfünun kampüslerinde anlatmaları üzere “Zihayat Müteşebbis Buluşmaları” ünlü programını Veca’da hayata geçirdi.

Proje 31 Teşrinievvel -15 Boşluk 2022 tarihleri ortada Dert, Iğdır, Kütahya, Çeltek, Elazığ, Tunceli, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Yozgat, Balıkesir ve Yalova illerinde yapılacak.

Dert’da gerçekleştirilen programın önce gününde, üniversitede terbiye gören 30 yabanlık tüvana kol “Spor Girişimciliği 2030” temalı GÖK çalıştayı ve girişimcilik atölyesi gerçekleştirildi. Programın ikinci gününde ise Veca İbrahim Çeçen Üniversite Selçuklu Güruh Salonunda planlı programda, 6 Saatlik çalıştay sonunda müteşebbis adayları gençler, yapmış oldukları girişimleri jüri üyelerine ve katılımcılara anlattı.

Gençlerin söyleyişleri öncesinde Doç. Dr. Dünya Yıldırım’ın Moderatörlüğünü yaptığı söyleyişide, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ateşin Dolanbay, Consubcon Genel Müdürü Emrah İnanç, Milli Kayakçı Sıla Yağız ve Olimpik Kayakçı Ömer Ayçiçek girişimcilik deneyimlerini gençlere aktardı. Gençlere deneyimlerini nâkil başarı elde eden girişimciler, gençlerden mevrut soruları cevapladı.

Yaptıkları girişimleri jüriye sırasıyla anlatan zihayat girişimci adayları jüri üyelerinin ve katılımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

4. grup üyeleri Yunus Zerrin, Minnettarlık Kayacan, Medine Arslan ve Umu Çınar yaptıkları” Jivelin ” ünlü “Spor Girişimciliği 2030” çalışmaları ile yargıcılar kurulu marifetiyle Ağrı kadro birincisi seçildiler.

Veca Grup birincilerine plaketleri, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Parıltı vasıtasıyla takdim edildi.

Düzenlenen “Gailesiz Müteşebbis Buluşmaları” programına; Dert İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alemdar Balkır, Balkı Cahillik ve Spor İl Müdürü Fedai Kült, Dert İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Eğitim Bilimi Büro Müdürü Gökmen Aslankılıç ve üniversite öğrencileri katıldı. – AĞRI

Share: