Zorlu Uca, Musahabe ve İmza Gününde Bilecikliler’le Buluştu

Bilecik Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Ihtifal Haset nedeniyle hazırlanan program kapsamında Kavi Kuyruk Sokumu Kemiği, Bilecikliler’le tıpkısı araya geldi.

Şeyh Edebali Hars ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye, Uray Başbuğ V. Ferişte Cıda Subaşı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metanetli Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Baht, Melih Tüfekçi, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk’ün eğitim bilimi, askeri ve siyasi hayatından kesitleri örneklerle anlatan Sağlam Pöç, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün tanınmayan yönleri karşı bile bilgiler verdi.

Bilecik’in Kurtuluş Savaşı mücadelesindeki namına ve önemine da değinen It Canlı Kuyruk Sokumu Kemiği, Bilecik görüşmeleri ve tarihteki yeri için da bilgiler verdi.

Şehremaneti Başkan V. Ferişte Cıda Subaşı, Mukavim Pöç’yı Bilecik’te ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirterek, kendisine teşekkürname etti.

Bilecikliler’le buluştuğu için çokça bahtiyar olduğunu tamlayan Dokuz Canlı Pöç’ya, Komutan V. Subaşı çiçek ve Bilecik seramiğine yansıtılmış Atatürk portresi bağış etti.

‘Atatürk’ün İzinde’ antetli musahabe, Kip Kuyruk Sokumu Kemiği’nın kitaplarını imzalamasıyla serencam buldu.

Share: