Zonguldak’ta “Silindir Operasyonu” kapsamında 11 zanlı yakalandı

Kombinasyon cürüm örgütlerine yönelik 50 ilde başlatılan “Üstüvane Operasyonu” kapsamında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 11 aynasız gözaltına alındı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, Güven Umumi Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Uğraş (ÇIFTLIK) Başkanlığı ve Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde organize suç örgütlerine müteveccih Silindir Operasyonu kapsamında emek başlattı.

İlçede canlılık gösteren B.Y. (50) liderliğindeki tevhit cürüm örgütüne yönelik operasyonda 5’i örgütün takibi aşamasında geçmiş tarihlerde ele geçirilen gelmek için örgüt üyelerinden toplanmış 9 ruhsatsız tabanca, 2 blöf tabanca, 3 ruhsatsız tüfek, 1009 tabanca fişeği, 147 av tüfeği fişeği, 54 kurusıkı tabanca fişeği, tığ, tıpkısı cirim uyuşturucu bap ve kullanma aparatı ele geçirildi.

Gözaltına alınan 11 şüpheli, işlemleri için emniyete götürüldü. Ayrımsız şüphelinin yakalanması amacıyla icraat sürüyor.

Emniyetin operasyona ilişik paylaştığı görüntülerde, ekiplerin operasyona çıkması, kontrol çalışmaları ve ele geçirilen malzemeler kayran alıyor.

Share: