Zonguldak ruzname haberleri | Zonguldak’ta madenciler Amasra’daki patlamada hayatını kaybeden işçiler amacıyla dua etti

Bartın’ın Amasra ilçesindeki patlamada yaşamını yitiren 41 madenci, Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) Zonguldak’taki Kozlu Poz Müdürlüğüne ilgili eroin ocağında dualarla anıldı.

Zonguldak’taki Kozlu Müessesesinde planlı programda, Kuran-Bonkör okundu, işçiler için dualar edildi. Madenciler, henüz bilahare ocağa inerek mesailerine bitmeme etti.

Programda, Umumi Maden İşçileri Sendikası yöneticileri ve kurum yöneticileri üstelik saha aldı.???????

Madenciler için Cumhuriyet Meydanı’nda birlikte anma töreni gerçekleştirildi. Alaplı Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğüne sadık Deneyimsizlik Merkezi üyeleri, törene madenci baretleriyle katıldı.

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmayan, yaşamını yitiren beyaz zehir işçilerini çekinmek ve minnetle andığını belirterek, “Madencilik sektöründe bildirme tahakküm, en riskli, genişlik efor olan, maatteessüf kömür madenciliğidir. Amasra’da yaşanan olayla hepimiz şişman acıya boğulduk.” dedi.

Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Galebe Birey da hayatını kaybeden madencilere Allah’tan rahmet, yaralılara müstacel felah diledi.

Törende Kuran-ı Cömert okundu, İlçe Müftüsü Kültürlü Bostancı dua etti. Bilgisizlik Merkezi üyeleri, henüz sonradan baretlerini karanfillerle gelişigüzel yere bıraktı.

Share: