Zinde yer üzere İstanbul’dan Konya’ya yola sâdır derrace takımı Afyonkarahisar’da

Yer Kuruluşları El Birliği Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Yetişek Teavün ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Melik’dan Mevlana’ya Dosdoğru Belde İçin Velespit Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da mola verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’üstelik metin belde üzere yola çıkan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın peşi sıra Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik yolculuk esnasında farkındalık ihdas etmek adına belde temizliği da yapıyor.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, aktiflik talebinin velespit sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, enerji tasarrufu, su istimal verimliliği, sofrada muvaffakiyetsiz bundan sonra ve dümbelek dönüşümle ilişkin mekân bilincini geliştirici terbiye faaliyetleri yaptığını aktaran Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden mevrut talebi akseptans ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi dahi etkinliğimize destek verdi. 26 Eylül’bile gün ortası namazından sonra 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Melik Camisi önünden akım ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi birlikte musahabe ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Odalık Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Demincek birlikte Konya’ya akla yatkın yola çıkıyoruz.”

Sporcular, erte Konya’da olacak.

Share: