Zinde sporcudan dünya üçüncülüğü başarısı

Bitlisli Milli Sporcu Dinamit Melek Korkmaz, Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde gerçekleştirilen Gençler Acun Muaythai Şampiyonasında acun üçüncüsü oldu.

Daha öncesinde Türkiye Muaythai Federasyonu eliyle planlı ‘Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonasında birincilik elde ederek kentte bökelik gururu yaşatan Milli Sportmen Hırslı Melek Korkmaz, bu kat üstelik milli benzeri başarıya imza attı. Milli takımla birlikte ülkemizi temsilen Çoluk Çocuk Acun Muaythai Şampiyonasına katılarak kadınlar 45 kilo kategorisinde dünya üçüncülü elde ederek bronz madalya kazandı. üst üste elde ettiği başarılarla hem ülkemize hem bile Bitlis’e muvaffakiyet gururları yaşatan taze sporcunun bakir hedefleri ise acun ve Avrupa şampiyonluğu.

Şampiyona sonrası Bitlis’in Tatvan ilçesine dönen canlı sporcu, sevincini Türkiye Muaythai Federasyonu Gün Doğusu Küçük Asya Nahiye Yürütme Kurulu Başkanı Bilal Adabağ ile paylaştı. Dinç sporcuyu Antrenörü Ömer Kasıt ve Milli Sporcu Mehmet Sert ile gelişigüzel Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasındaki makamında ağırlayan Bilal Adabağ, canlı sporcuya yaşattığı hava ve elde ettiği başarılardan dolayı tebrik ve başarı dileklerini iletti.

Elde ettiği başarıdan dolayı dinç sporcuyu ödüllendiren Adabağ, başarıdaki katkılarından muhit bile Antrenörü Ömer Murat’a teşekkürlerini iletti. Sporcuların elde ettiği herhangi bir başarıda ayrımsız öğün daha gururlandıklarını tamlayan Milli Mızıka Antrenörü Ömer Tasavvur, sağlanan destek ve katkılarla bu başarıların arttığına özen çekerek, başarıda katkısı bulunan herkese teşekkürleri iletti.

Elde ettiği başarıdan çevre mutlu olduğunu rapor fail Milli Sporcu Heyecan Melek Korkmaz da, kullanılmamış hedefinin dünya ve Avrupa şampiyonluğu olduğunu belirtti. Ara vermeden hazırlık çalışmalarına başlayacağını kaydeden Korkmaz, “Bu sene Türkiye şampiyonluğu ve acun üçüncülüğü üzere birçok başarılar elde ettim. Hedefim acun ve Avrupa şampiyonluklarıydı ama bu kader olmadı. İnşallah çıktı fiilen önümüzdeki sene bu hedeflerime yankılanmak istiyorum. Buna olan inancım da cemi. Bu şalter ile Antrenörüm Ömer Kasıt hocamız başta tevessül etmek için bu başarıları elde etmemde katkısı mevcut herkese haddinden fazla çok teşekkürname ediyorum” diye konuştu. – BİTLİS

Share: