Zinde horozlar eskimemiş sezona iddialı hazırlanıyor

Eskimemiş sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde mücadele edecek olan Denizlispor, eskimemiş zaman hazırlıklarını Beceri Sorumlu Gökhan Köken nezaretinde sürdürüyor.

Eskimemiş sezonda Elit B Ligi’nde eğin yanlar amacıyla savaşım edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Şehremaneti Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Futbol Kulübü, Pendikspor Futbol A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile savaşım edecek.

Ligi ve eskimemiş mevsim hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Ustalık Sorumlusu Gökhan Mahiyet, yıpranmamış sezon hazırlıklarının gayet bol geçtiğini vurguladı. Gerçeklik, “Şu ana büyüklüğünde 34-35 antrenmana andıran egzersiz devamlılığımız var. Hem fiziki anlamda hem dahi taktiksel anlamda adım adım toparlıyoruz. Grup bu sene 20 takımlı mümteni. Güzeşte yıl 36 takım karşılaşma oynanmış aynı loda vardı. Amma demin 20 takımlı bire bir ekip var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz çift devreli öbek usulü oynanacak. 18 maç oynanacak. Karşılaşma sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara göre aynı birkaç. Tabi bu torunlar iş çağında hangi kadar haddinden fazla maç oynarlarsa o büyüklüğünde ongun. Bu nedenle bu açığı hazırlık maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma revan aktör bire bir elan dönmemeli”

Yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın son halini görme imkanı bulduklarını tamlayan Nesep “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Ast yapılar şampiyon olma, kupa kazanma yerleri değildir. Ast yapılarda öncelikli kasıt A takıma gani oyuncular çevirmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz oyuncu bitmiş aktör olarak A takıma gitmeli. Revan aktör benzeri henüz gelmemeli” diye konuştu. – DENİZLİ

Share: