Zimmetine servet nâkil dünyalık müdürü görevden alındı

Karabük’ün Ovacık ilçesinde Dünyalık Müdürlüğü görevini vekaleten yürüteç isim, zimmetine yaklaşık 3.5 milyon TL geçirdiği iddiasıyla gözaltına alınarak görevden uzaklaştırıldı.

Karabük Defterdarlığından Ovacık Mülk Müdürü vekili yerine atanan İsmail A., hakkında zimmetine servet geçirdiği iddiasıyla muamelat başlatıldı. Kestirmece 3.5 milyon TL kamu kaynağını ayrımlı tarihlerde ve miktarlarda eksantrik tıpkı hesaba ve sevgilisine aktardığı, tıpkı zamanda bu paralarla baht oyunları oynadığı belirleme edilen İsmail A., Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Yapılan incelemeler sonucu ilk belirlemelere bakarak zimmetine ve sevgilisine toplamda 3.5 milyon TL civarında para aktardığı belirlenen İsmail A. emniyetteki ifadesinin peşi sıra çıkarıldığı adli merciler yoluyla Adli taharri şartında denetimli başıboş bırakıldı.

Görevinden umum çektirilen ve açığa alınan Dünyalık Müdürü İsmail A.’nın zimmete geçirdiği rakamın önce belirlemelere göre 3.5 milyon TL civarında olduğu ve incelemenin ise devam ettiği öğrenildi. – KARABÜK

Share: