Zeytinli Rock Festivali’hangi yasak

Balıkesir Burhaniye’da 7. sefer gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’hangi Burhaniye Kaymakamlığı izin vermedi. Yapılanma şirketine gönderilen resmi yazıda, daha esbak festivallerde yaşanan düzenlilik ve güvenlik sorununa ilgi çekildi.

Balıkesir Burhaniye’birlikte 7. posta gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’ne Burhaniye Kaymakamlığı müsaade vermedi.

KAYMAKAMLIK AKLA YATKIN GÖRMEDİ

Yapılanma şirketinin Burhaniye Kaymakamlığı’na 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde planlanan Zeytinli Rock Festivali amacıyla yaptığı başvuru akla yatkin görülmedi. Kaymakamlığın organizasyon şirketine gönderdiği resmi yazıda şöyle denildi;

“Milyon Yapım Tertip Firması yerine 17-21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Mualla Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde mevcut alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, elan eski yıllarda mail bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivalilerinde yaşanan düzenlilik, güvenlik, trafik, kasaba sorunları, ortaya sâdır bu asıl istenmeyen vaziyetler dolayısıyla vatandaşlarımız aracılığıyla yapılan çetin şikayet ve yakınmalar ayn önüne alınarak; kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla akillica görülmemiştir.”

SİYASİLERDEN TEPKİ

Dinleti iptalinin ardından siyasilerden arka arkaya tepkiler geldi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce: Festivallerini yasakladığın, hayat tarzlarına engelleme ettiğin ve geleceklerini kararttığın gençlerle alay malay, sandıkta göndereceğiz seni Erdoğan!

Utku Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ: Amme sağlığı ve güvenliği için konser yasaklayacağınıza 10 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkemize girmesine izin vermeyin.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Komutan Başdanışmanı Bahir Demir: Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, yıllardır düzenlenen Zeytinli Rock Festivali, “amme güvenliğini bozduğu ve toplumun huzurunu kaçırdığı” gerekçesiyle yasaklamış. Yıllardır hiçbir ülkü olmayan curcuna bu yıl mı sav oldu? Gençler bunun hesabını sizden soracak, zaaf etmeyin!

CHP Cahillik Kolları Başkanı Gençosman Killik: Ana derdin gençlerle, gençlerin eğlenmesiyle olduğunu biliyoruz. Konserleri, baharat şenliklerini antrparantez mezuniyetleri zecren kültürel savaş açtığınız gençler, cümbüş hakkını söke söke alacak. En nazik festivali bile sizden kurtulduğumuz bölüm yapacağız.

Share: