Zaporijya bölgesindeki Kuşugum köyüne füze saldırıları

Sabah yerli saatle 04.00 kabilinden planlı füze saldırıları yüzünden köydeki evler kısmen yıkıldı, patlamalar sonucu tarlalarda açılan derin kuyular dahi görenleri şaşırttı.

Zaporijya Lehçe Askeri İdaresi Başkanı Oleg Buryak, bu köye henüz önce üstelik geveze düzenlediğini ama bu saldırının daha hararetli olduğunu söyleyerek, “Füze saldırıları sonucu bire bir kadın hayatını kaybetti. Evler ağır sıklet hasar gördü” ifadesini kullandı. Buryak, saldırıların hangi nev füzelerle yapıldığına dayalı daha yeterli bilgiye topluluk olmadıklarını belirterek, “Bu konuda askeri uzmanlar icraat yapıyor” dedi.

Evdeyken bahçeye füze atıldı

Köyde, Rusların fırlattığı füzelerin hasar verdiği evlerden birinin sahibi 50 yaşındaki Lyuba Belovodenko, şeb kırıcı saldırıların meydana geldiğini dile getirdi. Belovodenko, bahçelerine intişar eden füze cihetiyle yaşadıkları habbe kısmen yıkıldığını, bahçede birkaç metre derinlikte çukurun açıldığını belirterek, “Saldırı sırasında evde oğlum ile beraberdik. Oğlum içe yöneliklik hastasıdır” dedi.

‘Evin mutfağı yıkıldı’

Biraz patlama sesinin peş peşe duyduğunu tabir fail Belovodenko, “İlk patlama saat 04.00 sularındaydı. O küşayiş ben kalktım ve ikinci patlama meydana geldi. Yatak odasının pencereleri yıkıldı. Sonradan üçüncü füze patladı az buçuk uzakta. Akın sonucu lüp mutfağı yıkıldı. Habbe çatısı toprakla kaplandı” ifadelerini kullandı.

Rusya’ya iri yadırgatıcı: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya, Ukrayna’daki ESIR yapımı HIMARS füzelerini havada vurdu

Rusya’ya gelmek için referandum düzenleyecekler

UAEA’dan Zaporijya Çekirdeksel Santrali üzere ‘felaket’ uyarısı

Ukrayna’daki Zaporijya Çekirdeksel Santrali kontrolden imdi

Herson ve Zaporijya’de Moskof vatandaşlığına geçişte kolaylık

Share: