Yürüyebilmek için 2 bin 869 kilometre kat geldi

Yürüyebilmek üzere 2 bin 869 kilometre misil geldi

Dubai ve Suudi Arabistan’bile umduğunu bulmayan menajer Eskişehir’dahi 3 haftada yürümeye başladı

Ayak Topu menajeri Gassan Waked:

“Ayağa dahi kalkamıyordum, ama şu anda yürüyebiliyorum”

Uzm. Dr. Türkan Tünerir:

“Amacımız Türkiye’den memnun kalarak ailesinin yanına dönmesini seçmek”

“Dara bozukluğu, yürümedeki zorluğu, esen dal ile bacağındaki güçsüzlüğü çokça mefret ölçüde azaldı”

ESKİŞEHİR – Dubai ve Suudi Arabistan’bile umduğunu bulamayan ayak topu menajeri Eskişehir’üstelik aldığı hikmet tedavi ile 3 haftada desteklenmemiş yürümeye başladı.

Suudi Arabistan’birlikte ayak topu menajerliği yapan Gassan Waked’ın, us damarlarında şişik belirleme edilip 2015 yılında doktorlar aracılığıyla anevrizma teşhisi konuldu. Daha sonradan hematom ve hidrosefali gelişmesi sonucu şant ameliyatı olan Waked, operasyon sonrası volta bozukluğu, dengede yüklülük, sağ kolunu ve bacağını kullanmada zorluk üzere mesail yaşayarak akım kabiliyetini az daha kaybetti. Eski sağlığını anlayışsız kazanabilmek adına Suudi Arabistan’de ve Dubai’da fizik tedavi ve rehabilitasyonlar alan Gassan Waked, istediği sonucu elde edemedi. Waked, araştırmaları sonucunda muvaffakiyetli tedavilerini keşfettiği Eskişehir Fizyomer Terapia Hikmet Tedavi ve Iyileştirme Tababet Merkezine gelerek tedavi olmaya değişmeyen verdi. Planlanan 4 haftalık tedavinin 3 haftasını geride bırakan Gassan Waked, nazik kadem kaydederek kendisine gösterilen bir nice hareketi, başarılı tıpkı biçimde yapmaya başladı.

“Şu anda desteksiz yürüyebiliyorum”

Yaşadıklarını ve rahatsızlığını anlatan Gassan Waked, geçirdiği operasyon sonrası akım edemediğini aktardı. Tavsiyeler ve araştırmaları sonucunda Eskişehir Fizyomer Terapia Hikmet Otama ve Iyileştirme Tıp Merkezi’ni keşfeden Waked, kaydettiği aşamalar ve mutluluğu için şöyle konuştu;

“Suudi Arabistan’dahi ayak topu menajeri kendisine görevi yapıyorum. İşimi yaptığım esnada bellek damarlarımdaki tıkanıklıktan etraf illet geçirdim. Henüz sonraları karın damarlarımda patlama ve pıhtılaşma gerçekleşti. Ameliyat esnasında birlikte doktorlar anevrizma teşhisi koydu. Başıma mevrut bu fenomen 2015 yılı Eylül ayının 1’inci haftasında gerçekleşti. Yaklaşık 7 haftalık koma sürecim oldu. Sonrasında iyileştirme için Türkiye’ye geldim. İlk zamanlar ayağa da kalkamıyordum amma şu anda yürüyebiliyorum, kalkabiliyorum ve ayakta durabiliyorum. Türkiye’yi beğeniyorum, zaten henüz önce cevelan için buraya gelmiştim. Henüz öncesinde Cidde’de ve Dubai’dahi aldığım rehabilitasyonlardan tezayüt buradaki otama elan nakit para, bir zamanda gelgel adına bile Dubai’den daha ongun.”

“Fizyomer’in iyileştirme konusundaki muvaffakiyetli çalışmalarını duymuş”

Gassan Waked’in otama sürecini yakından inceleyen Eskişehir Fizyomer Terapia Hikmet Otama ve Iyileştirme Tababet Merkezi Kurucusu ve Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Türkan Tünerir, süreç karşı; “Hastamız Gassan Satış, bize Dubai’den geldi. Daha esbak düşünce anevrizması zımnında beyinde hematom ve hidrosefali gelişmiş, akabinde şant ameliyatı reşit. Sonrasında yürüme bozukluğu, dengede ağırbaşlılık, iyi kolunu ve bacağını kullanmada zorluk şikayetleri başlamış. Bu nedenle ülkesinde gördüğü rehabilitasyondan haddinden fazla mutlu kalmamış ve haddinden fazla evolüsyon gösterememiş. Fizyomer’in iyileştirme konusundaki kudretli çalışmalarını duymuş ve kendisi bizimle iletişime geçti. 4 haftalık benzeri izlence amacıyla ailesi, Gassan Mir’i bize getirdi. 3’üncü haftamız bitti ve dara bozukluğu, yürümedeki zorluğu çok cesim ölçüde azaldı, esen kol ile bacağındaki güçsüzlük kalmadı. Kendisi de tedavisinden çokça mutlu. Amacımız hastamızın sağlığına kavuşmuş namına, Eskişehir’den ve Türkiye’den mutlu kalarak, ailesinin yanına dönmesini icat etmek” diye niteleyerek konuştu.

Share: