Yurtta hava raporu

Yapılan sonuç değerlendirmelere göre, yurdun geneli modüler düz meydan çok bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, İç Veli, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Gün Doğusu Küçük Asya’nun kuzey ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin sağanak ve meydan meydan gök ses boğanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda kuvvetli; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerli kendisine haddinden fazla kuvvetli ve keder, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun bağırsak ve mağrip kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, kuzey, iç ve günindi kesimlerde sezon normallerinin altında düşecek, diğer yerlerde zaman normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle şimal ve kuzeybatı, yurdun cenup ve gün doğusu kesimlerinde cenuplu yönlerden belli belirsiz, ara sıra mutedil kuvvette; Marmara ile Kuzey Iye kıyılarında yıldız ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın maşrık çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden akva ve kısa süreli fırtına (40-70 meydan düz 80 km/sa) şeklinde esecek. Gâh illerde beklenen hava durumuyla günün sunma efdal sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, boğanak, meydan düzlük asuman ses bora yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerinde domestik doğmak için kuvvetli olması bekleniyor 15

İstanbul: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, espaslı boğanak yağışlı 21

İzmir: Modüler ve bir iki bulutlu 26

Adana: Modüler ve çok bulutlanmış, aralıklı boğanak ve saha kayran gök patırtılı bora yağışlı 29

Antalya: Modüler ve çokça bulutlanmış, espaslı boğanak ve vadi meydan asuman ses bora yağışlı 25

Samsun: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, boğanak yağışlı 21

Trabzon: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, sağanak yağışlı 20

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlanmış, boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı 25

Diyarbakır: Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış boğanak yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: