Yumurtada fiyatlar haftalık değişiyor

– Yumurtada fiyatlar haftalık değişiyor

Son 1 ayda yumurta fiyatları ikiye katlandı

İSTANBUL – Besin fiyatlarındaki artıştan haya dahi etkilendi. Sabık ay tanesi 2 lira olan örgensel yumurtanın fiyatı 4 liraya yükseldi. Esnaf fiyatların haftalık kendisine değiştiğini rapor etti.

Besin fiyatlarındaki artıştan husye dahi etkilendi. Ağızotu, enerji, ambalaj ve nakliye maliyetlerindeki çoğalma er bezi fiyatlarına da yansıdı. 1 kamer geçmiş 2 liraya satılan uzvi yumurtanın tanesi 4-5 liraya yükseldi. Esnaf er bezi fiyatlarının haftalık olarak arttığını rapor ediyor. Vatandaşlar ise aldığı husye adedini düşürmeye başladı. Marketlerde 30’lu yumurtalara alternatif namına henüz banal paketlerde testis satılmaya başlandı.

Haya fiyatlarındaki artışla ilgilendiren mütekellim Süphan Kâmil, “Beyaz Zehir yumurtalar 2,5 lira, organik yumurtalar 4 liradan satılıyor. 1 ay ilk beyaz zehir yumurtalar 1,5 lira örgensel yumurtalar 2 liraydı. Fiyatlar haftalık yerine değişiyor. Beyaz Zehir yumurtalar ise bire bir yıl önce 30 liraydı deminden 65 lirayı aştı. Vatandaşlar yumurtadaki karşılık artışından şikayetçi, zamları biz yapıyormuşuz kadar aksülamel gösteriyor” diye niteleyerek konuştu.

Fiyatların yüksekliğinden müşteki Hasan Çevrimli isimli yurttaş ise “Testis fiyatları değme hafta değişmeye başladı. Daima er bezi alıyoruz. Normalde bir vakitler aynı koli er bezi alıyorduk, 15 liraydı” dedi.

(MRT-MFA-E)Share: