Yüksekova’da 120 bin 558 emanet yeni kimliğe geçiş yaptı

Yüksekova’de 120 bin 558 sevimli bakir kimliğe geçiş yaptı

2017’den bugüne büyüklüğünde toplanmış 120 bin 558 skor çehre başvurusu alınıp teslimi yapılırken, 30 bin 384 nüsha pasaport ve 17 bin 124 sayı yeterlilik başvurusu alındı

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 120 bin 558 kişiye kimlikler evlerinde el yolu ile teslim edilirken, vatandaşların yüzdelik 90’ı ise nefer müdürlüğünde işlemlerini randevusuz yapıyor.

Yüksekova İlçe Erkek Müdürlüğünün çalışanları, vatandaşların on paralık aynı mağdurluk yaşamaması için kilolu mücahede harcıyor. İlçe Şahsiyet Müdürlüğü, 2017’den bu yana vatandaşa 120 bin 558 bakir kimlik verirken, 30 bin 384 pasaport ile 17 bin 724 sürücü belgesinin başvurusunu aldı. Gelişen sonuç teknoloji makinelerle Yüksekovalı vatandaşlar eskimemiş kimlik, pasaport ve sürücü belgelerine mail ahit diliminde alıyor. Nüfus müdürlüğü personeli, ‘Adreste koca’ çerçevesinde buğulanmış ve bakıma kadın vatandaşların etiket iri başvurularını da evden alarak hizmetini birlikte sürdürüyorlar.

“Yüksekova’üstelik ilk kez erkek istişare toplantısı yapıldı”

Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit başkanlığında, İlçe Özlük Müdürlüğü cümbüş bilgilendirme ve müzakere toplantısı düzenlendi. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Ekin Merkezinde düzenlenen zindelik bilgilendirme ve müracaat toplantısında, kaymakamlık forma ve köyleri olmak eğin Nefer müdürlüğü ile ilişik konular masaya yatırıldı. Ilçebay Çimşit başkanlığında, programa katılan STK temsilcileri, eşkal ve köy muhtarlarıyla soru ile yanıt şeklinde konular tartışıldı.

“2017’den bugüne büyüklüğünde hep 120 bin 558 sayı üzeri başvurusu alarak teslimini gerçekleştirdik”

Icraat hakkında bilgi veren Yüksekova İlçe Koca Müdürü Filiz Ciklet, mevrut umum vatandaşlarla yegâne biricik ilgilenerek amal üzerine havari olmayı ihmal etmediklerini söyledi. Kaymakam Ömer Çimşit başkanlığında gerçekleştirdikleri “Neşelilik Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı” İlçe Isim Müdürlüğü ve Umumi Müdürlüğün e-Büyüklük adresinde düzlük aldığını ifade eden Ciklet, “Yapılan hisse senedi ve işlemler ile ilişik gurur amirlerine, ilçe protokolüne, STK temsilcilerine, tıkır, topluluk başkanlarına ve mahalle muhtarlarına bilgi verildi. Derinti böylelikle ise soru-cevap şeklinde değerlendirmeler yapıldı. Yüksekova İlçe Şahsiyet Müdürlüğü kendisine bizler 2017’den bugüne kadar hep 120 bin 558 nüsha kimlik kartı başvurusu alarak teslimini gerçekleştirdik. Bunun yanında müdürlüğümüze devri gerçekleştirilen 30 bin 384 adet pasaport ve 17 bin 124 skor ehliyet başvurusu alınmıştır. Antrparantez müdürlüğümüzce adreste eş hizmeti çerçevesinde yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın Kimlik Belgesi başvurularını ikametlerinde aldık ve almaya devam ediyoruz. Müdürlüğümüze mevrut vatandaşlarımızın kısaca %90’nın termin almadan gelmeleri ant kaybına, iş ve işlemlerin aksamasına sebebiyet vermektedir. Bulunmaz Vatandaşlarımızdan ricamız odur ki, randevu alarak müdürlüğümüze gelmeleridir” ifadelerini kullandı.

Share: