(YOZGAT)Türkiye’nin önceki Milli Parkı beyaza büründü

(YOZGAT) Türkiye’nin evvel Milli Parkı beyaza büründü

YOZGAT – Türkiye’nin önce Milli Parkı Yozgat Çamlığı Milli Parkı, kar yağışı ile alay malay beyaza büründü. Yeşil ve parafin çarliston marka seyrine doyumsuz görüntüler oluşturdu.

Yozgat’ta mevsimin evvel karı yağdı. Kar yağışı özellikle Akdağmadeni ve Çayıralan ilçeleri ile toprak merkezinin faziletli kesimlerinde aktif oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğün zerrin kod ile uyarıda bulunduğu iller beyninde düz kayran Yozgat’ta evvel baran sonradan bile kar yağışı çalışkan oldu. Geçmiş gece geç saatlere büyüklüğünde devlet genelinde hareketli olan bora yağmur yerini sabaha karşı kar yağışına bıraktı. Kar kalınlığı hele yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı. Türkiye’nin önceki milli parkı olan Yozgat Çamlık Milli Parkı’nda kar yağışı sonrası seyrine bıkılmayan görüntüler oluştu. Gâh vatandaşlar ve dallar de kartopu oynayarak us tadını çıkardı. Kentte sağanak ve kar yağışının dönem boyu aralıklara bitmeme etmesi ve antipatik havanın etkin olması bekleniyor.

Kar yağışının bereket olduğunu belirten vatandaşlardan Servet Erciyes ise Yozgat’ta mevsimin ilk familya yağdı, ego dahi arabamı temizleyip işe gideceğim. 10 santimetreye kadar yağmış. Kar yağışı yağmur, bereket daha aşkın yağmasını istiyorum” dedi.

Share: