Yozgat’ta doktorlar fazla mesaide

Yozgat’ta doktorlar aşkın mesaide

YOZGAT – Yozgat Site Hastanesi Başhekimi Bilirkişi Dr. Mustafa Kozan, himmet saatleri içerisinde hastaneye gitme fırsatı bulamayan ve randevu alamayan hastalara amelî icat etmek üzere Çarşamba günleri “düzentileme dışı poliklinik” hizmeti verdiklerini söyledi.

Yozgat Kent Hastanesi’nde yoğunluktan hava randevu alma sıkıntısının yaşandığı Göz, KBB, kardiyoloji ve eş doğum kabil polikliniklerde seçme hafta Çarşamba günü saat 17.00-19.00 saatleri ortada “mücahede dışı poliklinik” hizmeti başlatıldı.

“19 doktor fariza yapıyor”

Yozgat Kent Hastanesi Başhekimi Eksper Dr. Mustafa Kozan, memur 19 hekim ile sürdürülen bakım karşı açıklamalarda bulunarak, “Iş dışı poliklinik hizmetini herhangi bir hafta Çarşamba günleri saat 17.00 ila 19.00 beyninde başlattık. Alelhusus randevu bulamayan hastalarımızın ve mesai içerisinde hastaneye gelemeyen hastalarımıza bakım yüklemek hesabına hakeza ayrımsız hizmeti uyguladık. Hastalarımıza bu saatler arası 19 hekimimizle birlikte özellikle talebin efdal olduğu branşlarda bakım veriyoruz. Kardiyoloji, KBB, Ayn, avrat mevlit, dahiliye üzere branşlarda 19 hekimimiz canlı namına çalışmaktadır. 6 ay geçmiş da hakeza tıpkı bakım vermiştik ve çok fena hâlde ferasetsiz dönüşleri olmuştu. Zira lazım istemez lüzum gelişim yoğunluğundan gerekse özel sebeplerden mesai saatleri içerisinde gelemeyen hastalarımıza pir bire bir akşam polikliniği hizmeti verilmiş oluyor” dedi.

Başhekim Kozan düzentileme dışı poliklinik hizmetini sağlayıcı çalışanlara teşekkür ederek, “Tığ bu hizmeti elan birlikte güzelleştirip geliştireceğiz. Amacımız tamamen hastalarımıza güzelce bire bir hizmet sunabilmek, bunun için birlikte elimizden geleni yapmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“2 saat içerisinde 40’a yakın rahatsız alıyoruz”

Ayn Hastalıkları Hekimi Op. Dr. Fevzi Polat ise himmet dışı hizmette de yoğunluğun olduğunu belirterek, “Yozgat Kent Hastanesi’nde ayn hastalıkları hekimi olarak çalışmaktayım. Dönüş içerisinde polikliniğimiz çokça ciddi olmakta, ayakta hastalarımıza dahi bakım vermekteyiz. Kasaba illerden gelen hastalara birlikte bakım veriyoruz. Buut böyle olunca bile rahatsız sayımız artıyor. Tığ üstelik çalışma dışı hastalarımıza havari olmaya çalışıyoruz. Saat akşam 5-7 beyninde poliklinik yapıyoruz. Yine çetin benzeri şekilde çalışıyoruz. Halkımıza bakım vermekten ortalık mutluyuz, iş dışı paydaşlık çok oluyor, iki saat içerisinde 30-40 pestil alıyoruz hassaten yetiştiremediğimiz hastalar de oluyor” ifadelerine düz verdi.

“Uygulamadan memnunuz”

Iş dışı poliklinik hizmetinden duyduğu memnuniyeti tamlayan vatandaşlardan Eğilimli Yılmaz bile, “Bu uygulamayı gayet olumlu buluyorum. Zira bizim üzere çalışanlar amacıyla cevaz kabul etme problemi oluyor yahut uygun olamıyoruz. Uygulamanın bu şekilde olması bizim için gayet gani. Vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamaların yapılmasını takdir ediyoruz. Saat akşam ezanı 5 ila 7 ortada muayenemizi oluyoruz, herkese çokça teşekkür ederim” diyerek konuştu.

Memnune Kamlı isimli yurttaş üstelik, “Haftada tıpkısı dönem saat akşam ezanı 5 ve 7 arası Yozgat Site Hastanesi’nde bakım veriliyor. Bu sistemden haddinden fazla memnunuz, yeryüzü azından ayakyolu bulabiliyoruz ve araştırma olabiliyoruz. Bu sistemi hayata geçirenlere ve doktorlarımıza haddinden fazla teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: