Yozgat’ta 643 dairelik TOKİ konutları ilkgüz ayında sahiplerine tasdik edilecek

YANLIŞSIZ Öğür Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, inşaatı tamamlanan 643 dairelik TOKİ konutlarının ilkgüz ayı içerisinde sahiplerine tasdik edileceğini söyledi.

TOKİ konutlarında incelemede bulunan ve müteahhit firma yetkililerinden hikmet kayran Başer, AA muhabirine, DÜRÜST Fırka iktidarıyla Yozgat’ın ciharıyek köşesinin modern TOKİ konutlarıyla donatıldığını belirtti.

Başer, Yozgat suret ve ilçelerinde çok sayıda TOKİ konutunun yapıldığını, vatandaşa konfirmasyon edildiğini anlatım ederek, “Site merkezi Mutafoğlu Mahallesi 2. mıntıkada içerisinde sosyal donatıları, tecim merkezi, cami ve okulun düzlük aldığı 451’i 2+1 konut, 192’si üstelik 3+1 doğmak için 643 konutun inşaatı tamamlandı. Posta ve mekân düzenlemesinde da sona gelindi. İnşallah konutlarımız eylül ayı içerisinde sahiplerine teyit edilecek. İnşaatı süren okulumuz dahi 2023-2024 yetişek öğretim yılında hizmete açılacak. İlimize ve hane sahibi vatandaşlarımıza adamakıllı olsun.” dedi.

E-88 karayolunda konutlara geçişi hatırlamak için ağız planlandığını nâkil Başer, “Karayolları Genel Müdürümüz ile görüştük, inşallah yakın zamanda dahi burada ayrımsız gaga çalışması başlayacak. TOKİ yaptığı konutlarla ilimizin yapılaşmasına iri katkı sunmaktadır, imdi da sunacaktır. Bu konutların yapılmasında her ahit Yozgat’ımıza nazik bindi veren ilkin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kalkmak için tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

İncelemede Başer’e Belediye Başkan Yardımcısı Başkumandan Uyanık, DÜRÜST Öğür Yozgat İl Başbuğ Yardımcısı Ahmet Nuri Hususi, DÜRÜST Fırka Yozgat Biçim İlçe Başkanı Ahmet Gökhan zevcelik etti.

Share: