Yorumcu Rıdvan Dilmen etkin yayında Jorge Jesus’u eleştirdi, lehtar ayağa kalktı!

Süper Grup’in 4. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Konyaspor’a 1-0 aşınmış oldu. Karşılaşmayı TV 8.5 ekranlarında değerlendiren Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Maharet Direktörünü sert eleştirdi.

“VALENCIA’NIN AYAĞIYLA MÜDAHALESİ VAR”

Valencia’nın al kartını akla yatkın bulan Rıdvan Dilmen, “Adaletli, iki posta Valencia’yı kımıldatma ediyor fakat bu onun rakibine vurmasını gerektirmez. Adaletli iki kat Valencia’yı ittikten bilahare Valencia’nın ayağıyla müdahalesi var. Valencia’nın kırmızı kartı akla yatkın. Adaletli biraz misil ittikten sonradan Valencia ayağıyla benzeri hamlede bulunuyor. Rakip oyuncu seni kımıldatma etsin, vurmayacaksın esasen da!” ifadelerini kullandı.

“ARAO’DAN NE EKSİĞİ VAR?”

Jorge Jesus’un oyuncu tercihlerini eleştiren Rıdvan Dilmen, “Hocayı yanıltan ara sıra oyuncular var. Birisi Emre Mor, sorumluluk sıfır Karagümrük’te aldatmak eksantrik, Fenerbahçe’bile ihanet etmek bambaşka. Crespo benim çokça beğendiğim tıpkı aktör değildir ancak hocanın getirdiği Arao’dan yarım yamalak yaptığı bir tane bire bir şeyi söyleyebilir misiniz?” dedi.

FENERBAHÇE TARAFTARI ÇILDIRDI

Bu açıklamaları sonrası Fenerbahçe taraftarı, Rıdvan Dilmen’i adeta “Fenerbahçe düşmanı” car etti. Sarı-lacivertli taraftarlar, ünlü yorumcunun henüz Fenerbahçe’nin önceki mağlubiyetinde yoğun eleştiriler yaptığını belirtti.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarından satır başları:

“PAS OYUNU BULUNMAYAN”

Fenerbahçe’üstelik bar oyunu diye bire bir öz bahsedemeyiz. Konya, Başakşehir gibi takımlar oyuna sahip olmak isteyen takımlar. Maçları çok lezzetli geçmiyor kabil ama iki bando da gol yememiş.

“KİMSE KENDİNİ KANDIRMASIN”

50 bin kişinin uğrunda samimi aldatmak görgüsüz. İlk defa İstanbul dışında çıktığınız maçta Peres dışında kendini sahaya veren yoktu sahada. Kimesne üstelik kendini kandırmasın 11’e 10 avutmak ile alakası namevcut şerait eşitken dahi Konya henüz iyiydi.

“3’LÜ OLMAZ”

Jorge Jesus elastik ayrımsız teknikçi olur. Fakat bu takım müselles oynayacak tıpkı yapıya sahip değil. bazen üçgen dahi oynayabilirsiniz ancak asıl planınız flaşör üstüne olmalı.

“SABIRLI OLMAK ZORUNDASINIZ”

Hocanın demeçlerinden anladığımız ana misyon Süper Öbek şampiyonluğu. Ancak ne eski maçlardaki 6-0’lık ve 4-2’lik skorlar Fenerbahçe’yi şampiyon yaptı hangi üstelik bugünkü yenilme şampiyonluktan etti. Sabırlı kalkmak zorundasınız.

“BU KADAR FAZLA TEHLİKE GÖRMEMELİSİNİZ KALENİZDE”

Peki bu ligde haddinden fazla gol kovmak çokça majör ancak bu büyüklüğünde dahi çok acı görmemelisiniz kalenizde. Ümraniye 3 attı 5 kaçırdı, Adana Demirspor birçok gol kaçırdı. Konyaspor bir nice sefer ofsayt yüzünden pozisyonları değerlendiremedi. Müselles savunma oynuyorsanız Lemos falanca oynamaz, Arao orta sahada oynamaz, Lincoln sol kanat bekte oynamaz. Alioski var elinizde, Ferdi’yi koyabilirsiniz oraya.

“ARDA GİBİ BİR AKTÖR NASIL OYNAMAZ!”

Şunu da söyleyeyim; Ardil Güler bu kadar ayrılma edilecek ayrımsız oyuncu değil. Bu büyüklüğünde gönülsüz tıpkı takımda Ardil kabilinden ayrımsız oyuncu kuşkusuz oynamaz, tezyifkâr anlamıyorum.”Share: