YİK Toplantısı sonrası Fahrettin Altun’dan izahat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Efdal İstişare Müesses (YİK) Toplantısı’na ilgilendiren açıklama eden İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Kurul üyeleri, yetersiz dışında Türkiye aleyhinde planlı propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler üstüne istişarelerde bulunmuşlardır’ dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen YİK Toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası bağlanmış açıklama özne Altun, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Kurul üyeleri, ensiz dışında ve özellikle birlikte Avrupa’üstelik Türkiye aleyhinde hesaplı propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler konusunda istişarelerde bulunmuşlardır. Asamble üyeleri, bu çerçevede Türkiye’deki yabancı vakıfların ve aynı kuruluşların faaliyetlerini da değerlendirmişlerdir” ifadelerini kaydetti.

‘ÜYELER, AVRUPA’NIN TÜRKİYE’YE SERGİLEDİĞİ RİYAKAR TUTUMA İŞARET ETMİŞLERDİR’

Altun, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Türkiye el erki ve kalkınma amacında mesafe mezuniyet ettikçe, bağımsız milletvekili adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan husumet düzeyinin bile yükseldiğine dikkati çeken Kurul üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle savaşım ve sığınmacı konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye alın sergilediği tutarsız, haksız, adaletsiz ve mürai tutuma belen etmişlerdir.

Kurul üyeleri, Türkiye seçme sathı mailine girdikçe sosyal iletişim araçları kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliğimizi zedelemeye çevrilmiş provokasyonların artabileceğini anlatım ederek, ülkemiz ve milletimizle ilgili elden sınırlarımız zarfında değil yurtdışında birlikte yoğunluk kazanacağı mahsus bühtan kampanyalarına cebin alınacak tedbirler üzerine fikir teatisinde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda, Avrupa’daki ülkemiz aleyhtarı politik ve sosyal alerjinin çok koyu tarihi kökleri olduğunu belirterek, Avrupa’nın etnik ve dini fanatizmini demokratlık, insan hakları, özgürlükler kabil kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirmiştir. ‘Batının medeniyet değerleri’ diye tamlık dünyaya dayatılan ilkelerin kendi düzenlilik ve refah düzeni yıldırma altına girdiğinde bizzat bu ülkeler vasıtasıyla ayaklar altına alındığını tekraren gördüklerini anlatım eden Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler üzerine, ünsiyet devleti kılıfına sığdırılmış nice faşist uygulamaya imza atanlar, bize alın bütün tersi benzeri çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın sunu insani taleplerine üstelik sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kabil at koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti biz gayet ferah biliyoruz. Bize alın öfkelerinin sebebi, içtimai ve yer bütünlüğünü bozdukları, büyüklük sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde dahi tekrarlayamamış olmalarıdır.’ değerlendirmesinde bulunmuştur.”

Toplantıda antrparantez, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Melik Fidan’ın üstelik ayrımsız sokum gerçekleştirdiği belirtildi.

Share: