YANLIŞSIZ Parti’li Yayman: “6’lı masadaki adaylık borsası terfian devam ediyor”

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve DÜRÜST Tümen Hatay Saylav Hüseyin Yayman, “6’lı masadaki namzetlik borsası yükselerek devam ediyor.” dedi.

Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Cumhur Reisi Beşar Esed ile görüşülebileceğini rapor ettiğini hatırlatarak Suriye ile ilişkilerin geliştirilmesi ve ilişkilerde eskimemiş aynı iş açılmasının, milletin talebi olduğunu söyledi.

Muhalefetin, iktidarı “u dönüşü” yapmakla itham ettiğini dile getiren Yayman, ” Türkiye’üstelik öylesine ibret bir nüfuz-uymazlık ilişkisi var kim muhalefetin benzeri gün ‘beyaz’ dediğine, diğer dönem karaca dediğini görüyoruz. Geçmiş söylediklerini zaman reddediyorlar.” diyerek konuştu.

Daha önce hükümeti, Darı ve Suriye ile aksata kurmadığı için eleştiren muhalefetin, zaman bu ülkelerle ilişki kurduğu için eleştirdiğini belirten Yayman, “Aykırılık çıkıp ‘Söz konusu Türkiye ise gerisi teferruattır.’ diyerek hükümetimizin kurduğu bu ilişkileri olumlu buluyoruz.’ dese elan makul ve lojik ayrımsız hisse senedi yapmış olacak. Bu kadar insicamsızlık muhalefette birlikte olsa akseptans edilemez.” ifadelerini kullandı.

Yayman, 6’lı masanın anlaştığı biricik konunun, “YANLIŞSIZ Öğür ve Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesi” olduğunu anlatım ederek, “Onların söylemesiyle SELIM Fırka bile Topluluk İttifakı de asla gitmez.” dedi.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının halen açıklanmadığına değinen Yayman, “6’lı masadaki adaylık borsası terfian devam ediyor. İYİ Tümen Genel Başbuğ Başdanışmanı Turhan Çömez’in ‘Akşener’in namzet olmasını umu ediyorum.’ sözü ve Ahmet Davutoğlu’nun, ‘6’lı masa aday yaparsa çabucacık hazırım, öğün haritam hazır.’ sözleri üstelik gerçekte masada olan herkesin tıpkısı ümit içinde olduğunu benzeri el elan ortaya koyuyor. 6’lı masada adaylık sürecinde finale gelindiğinde bir nice sorun çıkacak ve bu ‘arkası yarın masası’, finale gelindiğinde çatırdayacak ve dağılacak. Çünkü bunlar henüz namzetlik üzerine da anlaşamazken ne konuda anlaşacaklar? Hep bunları ibretlik ayrımsız mesele adına görüyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Halk İttifakı’nın, ayrıksı partilere göre hiza düzlük bire bir öğür olmadığını kaydeden Yayman, “DOĞRU Öğür’nin tıpkısı gündemi var. DOĞRU Fırka kişi gündeminin ortamında milletimize işlemek üzere mütemadi çalışan aynı fırka olarak hizmetlerine bitmeme ediyor ve bitmeme edecek.” şeklinde konuştu.

Share: