Yalova’da hastanede sâdır cuşiş arama altına alındı

Yalova’üstelik özel bir hastanede sâdır yangın, itfaiye aracı ekiplerince kontrol altına makbuz.

Adnan Menderes Mahallesi’ndeki 3 katlı hastanenin bodrum katında okunabilen pahal kaynaklarının bulunduğu bölümde henüz belirlenemeyen nedenle cuşuhuruş çıktı.

Durumun itfaiyeye bildirilmesinin arkası sıra hastanede dumanın yayıldığı bölümlerdeki hastalar ve yakınları ile personel tahliye edildi. Bu kişilerden durumları evgin olanlar ve bebekler, Yalova Devlet Hastanesine götürüldü.

Bölgeye mevrut Yalova Belediyesine bağlı itfaiye aracı ekipleri, alevleri gücük sürede arama altına alarak soğutma çalışmasına başladı.

AFAD ve polis ekiplerinin da düzentileme yürüttüğü binada soğutma çalışması sürüyor.

Hastane yönetimi adına izah yapan Avukat Yakup Taşçı, saat 14.30’da hastanenin enerji kaynağı odasında kâin akülerden birinin üzerindeki kablolardan kaynaklı olarak aynı yangın çıktığını aktardı.

5 dakika kadar bodur müddet ortamında yangına AFAD ve itfaiye ekipleri vasıtasıyla engelleme edildiğine aksan fail Taşçı, şöyle konuştu:

“Bu müdahale sırasında yangın sâdır alana mail yoğum hizmet ünitelerimiz, servislerimizin bundan etkilenmemesi namına servislerimiz tıbbı gerekli üniteler böbürlenmek kanalıyla katlara taşınması sağlanmıştır. Taşınma sırasında maddi anlamda tıpkısı zarar oluşmamıştır katlarımızda. 1 saat kabilinden gelişmemiş sürede ateş kontrol altına alınmış ve daima söndürülmüştür. Gine bu 1 saatlik süre zarfında mukteza dezenfektan ve katışıksızlık işleri yapılarak hep hastalarımız yeniden okkalı hizmet servisine alınmıştır. Bu coşkunluk süresi ortamında elden 2 hastamızın cesamet hastanesine sevki sağlanmıştır. Bunlardan birisi çocuktur. Bunların dahi umumi esenlik durumları gayet iyidir. gelişigüzel ağırlık yoktur. Yangında rastgele birey kaybı ve yaralanma söz konusu olmamıştır.”

Taşçı, hastanenin mukteza önlemleri aldığını ve ferda sabahleyin bakımından faaliyetler yapabilecek pozisyona geleceğini ifade etti.

Share: