Yalova Belediyesi’nden Acun Engelliler Günü’ne hususi video

Yalova Belediyesi’nden Acun Engelliler Günü’hangi hususi video

YALOVA – Yalova Belediyesi, 3 Açıklık Dünya Engelliler Günü’hangi farkındalık düşünmek amacıyla benzeri videoteyp hazırladı. Yalova’bile hayatiyetli ve yüzde 99 fiziksel engeline rağmen muvaffak olmak amacıyla hiçbir zaman pes etmeyen Sevgili Doğan’ın hayatını bahis aldı. #içimizdenbiri etiketi ile toplumsal medyada paylaşım eden Yalova Belediyesi’nin videosu, çokça gelişmemiş sürede binlerce kullanıcıya ulaştı. Vakit Kaybetmeden Yalova’dan değil, mecmu Türkiye’den ve yurtdışından dahi bir nice kullanıcı videoyu hesabında paylaştı.

Türkiye’nin önce mal at terbiyesi avrat sporcusu Doğan, bu spora başlaması ile gelişigüzel 5 kişiye daha rüya oldu. Doğan’ın başarısı 2021 yılında “Grade 1” Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandı. Demincek dünyada ülkemizi çıkarmak üzere hazırlanıyor.

Canan Doğan, Yalova Belediyesi’nin sosyal iletişim araçları paylaşımıyla ilişkin, “Sevgili tümce. Bu eyyam kutlamak için değil farkındalığı tasarruf etmek için var. Çocuklarımıza bazen bireylerin tekerlekli sandalye kullandığını, bazılarının konuşmadan meni dili gibi yollarla bildirişim kurduklarını, bazılarının ise sadece ‘sesle’ gördüğünü anlatmalıyız ve bunların tamamen ‘normal’ olduğunu, herkesin bire bir gelişimi göstermediğini, ara sıra bireylerin muhtemelen bire bir savaşla dünyaya hamle attığını ve mücadeleleri olduğunu, acımak değil istinkâf etmek fark etmek, ötelemek değil kavuşmak, mânia değil arkalamak, sunma önemlisi farkında görünmek. O devir zaman bire bir kişiye de farkındalık ışığı yaktırabilirsek ne mutlu bizlere. Bu videoyu paylaşarak istersen sen birlikte farkındalık oluşturabilirsin zira bahtiyarlık bulaşıcıdır ve paylaştıkça çoğalır” dedi.

Share: