Yalova Belediyesi engelli vatandaşlara desteklerini sürdürüyor

Yalova Belediyesi Eş ve Ev Hizmetleri Müdürlüğü yoluyla gerekseme sahibi vatandaşlara destekler mütemadi bitmeme ediyor.

Kadın ve Sülale Hizmetleri Müdürlüğü marifetiyle tespitleri yapılan ve mahalle muhtarlarına başvuran sakat vatandaşlara, tutkun yatağı, tekerlekli koltuk, polo ve pestil bezi desteği veriliyor. Belediyeden konuyla ilgili yapılan açıklamada engelli yaşamı destekleyecek çalışmalara ehemmiyet verildiği belirtilerek, “Mecmu proje ve hizmetlerimizle engelleri kaldırıyoruz, engel olmuyoruz. Engelli bindi masamıza başvuran özürlü duygusal ve yakınlarına ocak ziyaretlerinde bulunarak belediyemizin hizmetlerinden yararlanma fırsatı sunarak desteğimizi veriyoruz. bununla birlikte farklı amme, alım ve kuruluşlarının sunmuş olduğu hizmetler için bilgiler veriyoruz” ifadesi kullanıldı.

Sosyal arkalama desteklerimiz bitmeme ediyor

Şehir merkezi durma fail ihtiyaç sahibi değme sakat bireye ulaşıldığına aksan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yalova eşkâl sınırları içerisinde eğleşme yazar, sosyoekonomik yetersizlikten dünya korunmaya, bakıma ve yardıma ihtiyaç duyan engelli bireylere akülü tekerlekli sandalye, akü, manüel tekerlekli sandalye, pestil yatağı, koca züğürt bezi, dayak değneği vermekteyiz. Bu yapmış olduğumuz çalışmaların birlikte fenilketonüri hastaları için azık kolisi desteği veriyoruz.” – YALOVA

Share: