Vekil Yardımcısı Öncü’den Hakkari’ye mülakat

Sülale ve Sosyal Hizmetler Icra Vekili Yardımcısı Fatma Öncü, değişik konuşma ve incelemelerde çıkmak üzere Hakkari’ye geldi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık yoluyla Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanı’nda karşılanan Vekil Yardımcısı Öncü, elan sonra Hakkari iklim merkezine geçti. Payen Caddesi üstünde bulunan Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü önünde Ilbay Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Mustafa Patent Kasımoğlu, Ev ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, başöğretmen yardımcıları ve hava personeli vasıtasıyla karşılanan Avangart, tıpkısı müddet Kasımoğlu ve Başöğretmen Kaya ile kardeşçe ettikten sonra kurumun cemi katlarını ziyaret ederek personel ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hakkari Valiliği Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı (SYDV) Eş Bindi Merkezini birlikte ziyaret fail Avangart ve beraberindekiler, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, SYDV Müdürü Sait Abdullahoğlu ve maharetli öğreticiler yoluyla karşılandı. Burada uz öğreticilerle tıpkı müddet ahbapça eden Icra Vekili Öncü, çalışmalar üzerine Vali Yardımcısı Köroğlu’ndan bilgi aldı.

Bakan Yardımcısı Öncü ve Vali Yardımcısı Kasımoğlu, elan sonradan Hakkari Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hakkari Eş Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifini görüşme ederek buradaki saf mahsulat ile ilgile kadınlardan vukuf aldı.

Şehit ve sakat ailelerini de konuşma fail Nazır Yardımcısı Öncü’nün akşam saatlerinde Hakkari’den ayrılması bekleniyor. – HAKKARİ

Share: