Vasıl çifti İdlib’te Gümüşhane Mahallesi kuruyor

Gümüşhane bozuk Saylav hisse senedi insanı Sabri Vasıl ve eşi Nesrin Varan, Suriye’nin İdlib bölgesinde 450 konutluk aynı mahalle kuruyor. Yılbaşına büyüklüğünde bitirilmesi planlanan mahallenin sokaklarına bile protokol Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Gümüşhane eski Milletvekili işadamı Sabri Varan ve eşi Nesrin Varan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘100 bin briket ev’ kampanyasıyla startını verdiği Suriye’nin İdlib bölgesinde Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin adının verileceği 450 konutluk bire bir mahalle kuracaklarını açıkladılar. Briket evlerin AFAD koordinasyonu ile yapımına başlanırken, mahalleye şişman İslam Alimi Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin yerine ithafen ‘Gümüşhanevi Mahallesi’ adı verilecek. Mahallenin yılbaşına kadar kurulması planlanıyor. Yapılacak yerleşme yerinde mahallenin sokaklarına dahi tören düzeni gereği Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Sabri Varan, eşi Nesrin Vasıl ile eş yaptıkları bağışla ilgilendiren şunları söyledi: “Armağan tutarı 10 milyon TL’yi bulan bu körpe işimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve AFAD yetkilileriyle imzalanan protokolle sonuç aşamaya getirdik. Yapacağımız 450 konutta soydaşlarımız Kıran-Kenar Türkmenleri eğleşme edecek. Yılbaşından ilk konutların bitirilip tasdik edilmesi planlanıyor. Basamak inşaatlarının yapılmasına bir kamer ilk başlandı. Bu konuda Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek’in da rabıta ve emekleri var. Ben bu konuda bizi yönlendiren özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve Gümüşhane Valimiz Kamuran Taşbilek’e teşekkür ediyorum. Konutlar şimdiden soydaşlarımız Bayır – Bucak Türkmenlerine şiddetli olsun.” – İSTANBUL

Share: