Van’da nesiç sektöründe istihdam sayısının 20 bine çıkarılması hedefleniyor

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Şair Balcı, bire bir sene içre dokuma sektöründe çalışan işçi sayısını 20 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Organize uran bölgesinde (OSB) inşaatı devam fail oluşum kent fabrikalarında incelemelerde kâin Balcı, yatırımcılardan birlikte icraat karşı bilgelik aldı.

Balcı, OSB’de gelişim insanlarının ve işçilerin üretime yardım sunmak amacıyla canla başla çalıştığını söyledi.

Her ahit üretimin ve istihdamın beraberinde olduklarını belirten Balcı, şunları kaydetti:

“OSB’birlikte Cazibe Merkezleri Programı kapsamında Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığımız, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımız ile Valiliğimizin iş birliğiyle yaptığımız 6 dokuma fabrikamız bitti. 10 fabrikamız bile hareket insanlarımız eliyle yaptırılıyor. İnşallah 9 fabrikanın henüz temelini birkaç kamer zarfında atmış olacağız. Toplam 25 yapı fabrikamız olacak. Hedefimiz bile inşallah önümüzdeki sene sonuna kadar Van’üstelik tekstilde müteharrik iştirakçi sayısını 20 bine hissetmek. Van iri tıpkısı potansiyel barındırıyor. Bunu gerçekleştireceğiz, istihdama de çokça balaban ulama sağlayacağız.”

Yatırım açmak isteyenlerin işlerini kolaylaştırdıklarını nâkil Balcı, “Tığ bile canla başla çalışıyoruz. İşçilerimiz karşı teri ile yağmurda, çamurda, toprakta çalışıyorlar. Tanrı hepsinden razı olsun. Onları destekliyoruz. İstidam probleminin çözümüne üstelik bu fabrikalar haddinden fazla iri katkı sağlayacak.” dedi.

Share: